Lukašenka gąsdina tautiečius: Lenkija nori užgrobti visą Baltarusiją ir dalį Ukrainos

Kalbėdamas eiliniame susitikime su vienos iš gamyklų darbuotojais rugpjūčio 8-ąją Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka aiškino, kad Lenkija siekia užgrobti visą Baltarusiją ir dalį Ukrainos.

Jis taip pat paragino „neatsiplaiduoti, nes bus blogiau negu Ukrainoje“.

Išorės priešų paieškos retorika yra klasikinė diktatorių naudojama taktika, siekiant sutelkti savo šalies gyventojus, neišskiriant ir Baltarusijos prezidentu save vadinančio A. Lukašenkos, kuris tokiu būdu bando nukreipti dėmesį nuo fakto, kad pats valdžioje yra jau daugiau nei 20 metų ir yra absoliučiai priklausomas nuo Rusijos malonės.

Nepaisant to, A. Lukašenka kaltino Lenkijos vadovybę „noru praryti Baltarusiją ir dalį Ukrainos“.

„Jie (Lenkija) jau pasirengę dalį Ukrainos susirinkti, Baltarusiją jie visą pasirengę praryti. Nesigaus. Tai yra laikini žmonės. Ten nėra su kuo šiandien kalbėtis“, – aiškino valdžią Baltarusijoje uzurpavęs diktatorius.

Antradienį A. Lukašenka vienoje iš savo kalbų pareiškė, kad „negalima leisti destabilizuoti situacijos šalyje“ ir pažymėjo, kad tai sukurs blogesnę situaciją, negu Ukrainoje. Jo teigimu, stabilumo pagrindas šalyje – ekonomika, nes jai sutrikus iškart „atsirastų pagalba iš šalies“.

„Mus labai greitai padegs. Visą. Ir bus blogiau, negu Ukrainoje. Aš tai iš vidaus jaučiu. <...> Pavalgę, atsigėrę, aprengti, kaip liaudyje sakoma – visko kol kas yra. Tačiau tai subyrės per vieną akimirką, jeigu mes atsipalaiduosime“, – aiškino A. Lukašenka.

Liepos mėnesį Baltarusijos diktatorius aiškino, kad Vakarai ruošia Rusijos puolimą, o Baltarusija ir Ukraina – vienos iš to puolimo krypčių. Tokios kalbos pastaraisiais metais tapo nuolatinėmis – jokių savo teiginių įrodymų jis eilinį sykį nepateikė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer