Lukašenka pagrasino „reaguoti“: diktatoriaus pasisakymas kelia nerimą dėl galimo Vakarų Ukrainos puolimo

Pastaruoju metu Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka vis dažniau užsimena apie tariamus Lenkijos interesus Ukrainoje. Jo teigimu, Baltarusijai „teks reaguoti“.

A. Lukašenka penktadienį pareiškė, kad Lenkija „nusižiūrėjo Vakarų Ukrainą“: „Čia jau mums teks reaguoti. Nes mes negalime leisti, kad mus išvis lenkai apsuptų. Čia yra pavojingas variantas. Ir aš kadaise sakiau: dar ukrainiečiai mūsų su rusais prašys, kad mes padėtume jiems vientisumą išlaikyti. Kad nesudorotų“.

Jis taip pat pridūrė, kad Minskas smogtų Kyjivui, net neįžengiant į Ukrainą, o Maskva panaudotų „naujo lygio ginkluotę“, jeigu „būtų karinė provokacija“.

„Jeigu jie smogtų Mozyriui, tai mes smogsime Kyjivui, nežengdami į Ukrainą“, – pažymėjo Baltarusijos diktatorius.

Propagandinę istoriją, kad Lenkija tariamai siekia okupuoti Vakarų Ukrainą, Rusija vysto jau ne pirmą mėnesį. Absurdiška teorija yra teisinami Baltarusijos kariuomenės veiksmai – A. Lukašenka skelbia vienas karines pratybas po kitos, šiomis dienomis pradėtos kariuomenės „mobilizacijos pratybos“.

Matydami tokius kišeninio Kremliaus prezidento veiksmus sureagavo ir Ukrainos valdžios atstovai. V. Zelenskis paskelbė pasienio su Baltarusija teritorijų kariuomenės dalinių patikrinimą dėl galimo puolimo iš kaimyninės valstybės teritorijos.

Toks A. Lukašenkos grasinimas „reaguoti“ gali reikšti, kad Baltarusija bandys užgrobti vakarinę Ukrainos dalį tokiu būdu tariamai „užkirsdama Lenkijai kelią ją užimti“.

„Mes tai matome. Todėl man tenka ir Vakaruose laikyti ginkluotąsias pajėgas parengty, ir pietuose. Dešimt padalinių yra išstatyti palei sieną už pasieniečių, kad nelįstų į Baltarusiją. O tokių minčių buvo“, – pasakojo Baltarusijos prezidentas.

Apie jokį Baltarusijos teritorijos puolimą ar Lenkijos norus okupuoti Vakarų Ukrainą nėra kalbėję niekas, išskyrus patį A. Lukašenką ir Rusijos propagandą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer