Mamą palaidojęs Sakalas Uždavinys atvėrė širdį: „Viską mačiau savo akimis“

Garsus teatro ir kino aktorius, dėstytojas Sakalas Uždavinys savo mamą Ireną Uždavinienę palaidojo prieš beveik septynerius metus. Tada šviesios atminties poniai Irenai buvo 85-eri.

Ir nors praėjo nemažai laiko, vis tik jis tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ sutiko itin jautriai ir atvirai pasidalinti, kokie buvo paskutiniai mamos metai su ją užklupusia liga.

Laidoje taip pat viešėjo ir VUL Santaros klinikų neurologas Arūnas Vaitkevičius, kuris patarė, kaip užkirsti kelią Alzheimerio ligai ir kaip gyventi žinant, kad šeimoje yra šia liga sergantis asmuo.

Matė mamos ligą iš arti

S.Uždavinio mamai buvo nustatyta Alzheimerio liga. Kadaise buvusi pedagogė, psichologė ir itin šviesaus proto moteris paskutinius penkerius metus gyveno kankinama būtent šios smegenų nykimo ligos.

„Labai geras ir tikslus palyginimas, susijęs su mamos liga, yra apie knygas, byrančias iš lentynos. Niekada nežinai, kuri išbyrės, bet tiksliai žinai, kad anksčiau ar vėliau iškris visos“, – dabar kalba S.Uždavinys ir paprašytas prisiminti, kuo pasireiškė mamos ligos, nusikelia į praeitį.

„Viską mačiau savo akimis. Ir kaip progresavo mamos liga, ir nuo ko viskas prasidėjo. Man apmaudu, manau, kad mama galėjo dar turėti daugiau šviesių gyvenimo metų“, – dalijasi aktorius.

Viską pakeitė tėčio mirtis

Paprašius pasidalinti, nuo ko prasidėjo mamos liga, jis prisiminė, kad viskas ėmė greitai vystytis po tėčio mirties. 

„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

Apie tai, kaip garsus aktorius išgyveno mamos mirtį, kaip mama atsidūrė policijos komisariate ir kaip atpažinti Alzheimerio ligą, kviečiame žiūrėti tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

Apie ką kalbėjomės:

00:22 temos ir pašnekovų pristatymas

00:50 kas yra Alzheimerio liga

03:25 Sakalo Uždavinio skausmas, netekus mamos

06:00 Ligą nurašė depresijai

07:30 testai, padedantys atpažinti ligą

09:30 Klausimai sergančiam

13:00 Tyrimai, padedantys nustatyti ir įvertinti ligą

16:15 Sakalo Uždavinio mama nesuprato, kuo serga

18:19 Paskutinius mėnesius praleido slaugos namuose

21:00 Serganti mama atsidūrė nuovadoje

25:00 Kasdienių įgūdžių praradimas

30:00 Profilaktinės priemonės

33:00 Paprastai pacientai nesupranta tikslios diagnozės

35:00 Proveržis medicinoje ir diagnostika

40:00 Antroji laidos dalis

41:00 Irmantas Aleksa apie šlapimo takų uždegimus

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer