Marijonas Mikutavičius – apie „3 milijonų“ naštą ir karą: negaliu leisti, kad kažkoks p****kas pasiimtų mano šalį

Šių metų „Tautiškos giesmės“ giedojimo renginys neš svarbią žinutę – nesvarbu, kur ir su kuo esate, prisidėti prie per visą šalį nuvilnijančio reiškinio kviečiami visi.

Giedoti himną sostinės gyventojai ir miesto svečiai liepos 6-ąją 21 val. tradiciškai kviečiami iš Vinco Kudirkos aikštės. O laukiant šios didingos akimirkos, žiūrovų laukia dar nematytas žaidimas!

Esame vieninteliai pasaulyje, kurie gali džiaugtis turintys tokią tradiciją, todėl šiais metais, kai mūsų visų laisvė ir vienybė tapo dar svarbesnė, kasmetinis bendras himno giedojimas pavirs į istorinę žvaigždžių dvikovą žaidime apie Lietuvą! Išskirtiniam, šventiniam žaidimui diriguos Mindaugas Stasiulis, dalyviais taps gausus būrys žinomų žmonių, o liudininkais – ištikimiausi žiūrovai.

Tarp žaidimo dalyvių – puikiai žinomi veidai. Merūnas Vitulskis, Marijus Mikutavičius, Mindaugas Kuzminskas – tik keletas jų. Žiūrovai išvys jau pamiltus televizijos veidus, žinomus sportininkus bei atlikėjus, o jų vykdomos užduotys bus pagardintos muzikiniais elementais, specialiais klausimais ir kitais netikėtais iššūkiais.

Naujienų portalui tv3.lt M. Mikutavičius, prisipažino, kad jam liepos 6-oji labai patinka: „Liepos 6-oji man yra tiesiog smagi šventė. Visada jos laukiu, keliame vėliavą. Nėra taip, kad pabudęs per Mindaugines pirmiausia pagalvoju, koks „kietas bičas“ buvo Mindaugas.

Labai džiaugiuosi, jog mes turime tokią šventę, kuri nėra susijusi su gedulu, ji nėra minėjimas, kokio nors skaudaus Lietuvos istorijos įvykio.“

Paklaustas, ką jam reiškia patriotiškumas, muzikantas susimąsto. Pasak jo, šią sąvoką apibrėžti sunku: „Tai yra meilė savo šaliai, noras, kad tu ir tavo aplinkiniai gyventų kuo geriau.“

Atlikėjas prisipažino mėgstantis lietuvišką orą: „Labiausiai, aišku patinka vasara. Visada sakau, kad jeigu būtų įmanoma iš lietuviškų metų laikų išimti vasario ir kovo mėnesius, būtų absoliučiai tobula.

Lietuviai vis kuo nors nepatenkinti, vis jiems ko nors trūksta. Lekia į Turkiją, kitus šiltus kraštus ilsėtis, o tuo tarpu Lietuva yra nuostabus kraštas. Tikrai turėtume mažiau skųstis, čia labai gerai.“

M. Mikutavičiaus dainos „3 milijonai“ eilutes padainuoti gali kone kiekvienas lietuvis. Daug kam ši daina tapo tarsi antruoju šalies himnu. Visgi, pats Marijonas sako, patriotiškumo etalonu savęs nelaikantis:

„Daug kas taip mano. Jau tokia mano dalia, kad Mikutavičius susilygina su lietuvišku patriotizmu. Tačiau aš savęs kažkokiu patriotiškumo etalonu tikrai nelaikau, myliu savo šalį, bet tai nėra kažkas nepaprastai ypatingo.

Daug žmonių tikisi iš manęs kažkokio „Vinco Kudirkos“, nes aš sukūriau antrąjį Lietuvos himną. O iš tiesų, aš tiesiog norėjau parašyti gerą dainą, tokią, kokia ji tuo metu gimė mano širdyje.“

Grėsmėms Europai iš rytų vis augant, apie Lietuvos gynimą susimąsto dažnas lietuvis. M. Mikutavičius drąsiai rėžia – už savo tėvynę jis yra pasiruošęs paaukoti gyvybę.

„Esu apie tai jau daug galvojęs. Tikrai eisiu ginti Lietuvos, jeigu to prireiks. Esu sau pasakęs, kad iš tiesų nugyvenau itin įdomų gyvenimą, daug visko patyriau, todėl esu pasiruošęs ir tam, kad galiu mirti gindamas tėvynę.

Žinote, negaliu leisti, kad kažkoks p******s ateitų ir pasiimtų mano šalį. Labai nemėgstu, kai kiti ima tai, kas mano. Aš galvoju, kad jie neturi jokios teisės kėsintis į mūsų valstybę ir mes visi privalome ją ginti, kad jos niekas nepaimtų“, – įsitikinęs Marijonas Mikutavičius.

14 metų – būtent tiek TV3 žiniasklaidos grupė kasmet liepos 6-ąją kviečia praleisti kartu. Žiniasklaidos grupės inicijuotas „Tautiškos giesmės“ giedojimas Valstybės dienos proga ilgainiui tapo visame pasaulyje išsibarsčiusius lietuvius vienijančiu reiškiniu, kasmet primenančiu, kiek daug gali mūsų bendrystė. Būtent todėl šiais metais žiūrovai kviečiami tai atšvęsti – pasinerkime į intriguojantį žaidimą su „Himno giedojimo švente“!

Renginio metu puikią nuotaiką palaikys gyvo garso grupė, o malonia staigmena žiūrovams taps faktas, jog žaidimo metu jie galės išvysti ir save. Visą savaitę TV3 reporteriai keliavo po Lietuvą ir bandė išsiaiškinti, kuris kraštas apie mūsų visų mylimą šalį žino daugiausiai!

„Himno giedojimo šventę“ liepos 6-ąją stebėkite nuo 19.30 val. tik per TV3, o himną giedokime kartu nuo 21 val. Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje!

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer