Maskvoje praūžė mirtinas tornadas: stichija talžė viską savo kelyje

Ketvirtadienio popietę Rusijos sostinėje Maskvoje praūžė galinga audra, pražudžiusi mažiausiai vieną žmogų.

Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos vietos padalinys pranešė, kad netoli Dubkų parko šiaurinėje Maskvos dalyje žuvo vyras, kai maždaug 18-23 metrų per sekundę vėjo gūsiai išvertė medį ir jį prispaudė.

Pranešama, kad per audrą, kurią, meteorologų teigimu, buvo sužeista dar mažiausiai 10 žmonių.

Užfiksavo mirtinos audros šėlsmą

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kaip Maskvoje žmonės bėga slėptis, kai audra siaučia miesto gatvėmis, mėto į dangų nuolaužas ir užtvindo kai kuriuos kelius. Kituose vaizdo įrašuose matyti, kad visai netoli Rusijos sostinės susiformavo tornadas.

 

Audra siautėjo ir Latvijoje

Latvijos naujienų agentūros LETA darytose nuotraukose matyti, kad stiprus vėjas ir lietus Daugpilio gyventojams pridarė nemažai žalos. Daugiabučių namų langai išdaužyti, kelio ženklai nurauti, medžiai išversti su šaknimis, kai kurie automobiliai gerokai apgadinti, skelbia tv3.lv.

https://t.me/bazabazon/28760

Latvijos Valstybinė priešgaisrinė ir gelbėjimo tarnyba Daugpilyje gavo 19 iškvietimų dėl stipraus vėjo padarytos žalos likvidavimo darbų. Daugiausia medžių nuvirto ant kelio važiuojamosios dalies.

Raipolės ir Lyksno gatvėse medžiai virto ant automobilių.

Panaši audra Lenkijoje

Lūžę medžiai, apgadintos geležinkelio linijos, užtvindyti keliai ir aikštės, net nuplėštas prekybos centro stogas – tai antradienį vakare ir trečiadienį naktį per Lenkiją praūžusios audros padariniai. Blogiausia padėtis buvo Silezijoje. Dviejose apskrityse – Rybniko ir Raciboržo – ugniagesiai gelbėtojai sulaukė kelių šimtų iškvietimų.

Trečiadienio vakare ir naktį per pietų ir rytų Lenkiją perėjo audros frontas. Lietų ir gūsingą vėją šen bei ten lydėjo ir kruša. Ypač pavojinga buvo Rybniko, Raciboržo ir Žorų apylinkėse, skelbia Lenkijos portalas onet.pl.

 

Prireikė šimtų savanorių

Silezijos ugniagesiai gelbėtojai užregistravo daugiau kaip 1 100 įvykių po regioną užklupusių audrų. Smarkūs vėjai nuplėšė 15 pastatų stogų ir apgadino beveik 150 pastatų. Informacijos apie sužeistus žmones nėra.

Daugelyje regiono vietų nuvirtę medžiai užtvėrė kelius, ugniagesiai dirbo juos šalindami. Raciboržo rajone audros padariniams šalinti buvo pasitelkti beveik 39 savanorių ugniagesių ir valstybinės priešgaisrinės tarnybos padaliniai – iš viso per 200 žmonių. Raciboržo seniūnas Grzegorzas Swoboda prieš vidurnaktį įvertino, kad situacija kontroliuojama.

 

20–21 val. vėjo greitis siekė 101 km per valandą.

Rybniko apskrityje vietomis neliko elektros, vandens, nuplėšti namų stogai.

„Atrodo kaip uraganas arba viesulas“, – socialiniuose tinkluose rašė vienas liudininkas.

www.tv3.lt

Site Footer