Medvedevas apie Vakarus: aš jų nekenčiu ir darysiu viską, kad jie išnyktų

Buvęs ilgametis Rusijos premjeras, dabartinis Rusijos saugumo tarybos vicepirmininkas paaiškino, kodėl renkasi tokią aštrią retoriką Vakarų atžvilgiu. Rusijos politikas paaiškino jaučiantis totalią neapykantą ir darys viską, kad Vakarai išnyktų.

„Manęs dažnai klausia, kodėl mano įrašai „Telegram“ tokie aršūs. Atsakau. Aš jų nekenčiu. Jie niekšai ir išsigimėliai. Jie nori mirties mums, Rusijai. Ir kol aš gyvas, aš darysiu viską, kad jie išnyktų“, – rašoma oficialiame D. Medvedevo „Telegram“ kanale.

Praėjusią savaitę D. Medvedevas agresyviai sureagavo į JAV sprendimą Ukrainai teikti raketų sistemas, sakydamas, kad jei Ukraina šiuos ginklus panaudos prieš Rusiją, sulauks atsako.

Naujausiame interviu „al Jazeera“ buvęs Rusijos prezidentas D. Medvedevas pagrasino, kad Rusija šaudys į „sprendimų priėmimo centrus“, jei Kyjivas panaudos šį ginklą smogdamas Rusijos Federacijos teritorijai.Medvedevas paaiškino, kad kalba apie Ukrainos Gynybos ministeriją, Generalinį štabą ir „visa kita“.

„Tačiau reikia suprasti, kad šiuo atveju galutiniai sprendimų priėmimo centrai, deja, net nėra Kyjivo teritorijoje. Todėl tai, be abejo, yra grėsmė, į kurią reikės atsižvelgti“, – sakė jis, akivaizdžiai užsimindamas apie dar vieną Rusijos smūgį Ukrainos miestams ar net su Ukraina kaimyninėmis ES valstybių teritorijomis.Tame pačiame interviu D. Medvedevas sako: „Tai ne prognozė. Tai yra tai, kas jau įvyko. Galima į tai žiūrėti įvairiai, bet galime manyti, kad keturi apokalipsės raiteliai jau pakeliui ir visa viltis – tik į Viešpatį Dievą“.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer