Mirė Albą Dumbldorą „Hario Poterio“ filmuose įkūnijęs aktorius Michaelas Gambonas

Mirė aktorius Michaelas Gambonas, vaidinęs profesorių Albą Dumbldorą „Hario Poterio“ serijos filmuose. Pranešma, kad jam buvo 82 metai.

Apie aktoriaus mirtį pranešė „The Guardian“.

„Mylimas vyras ir tėvas Michaelas ramiai mirė ligoninėje po plaučių uždegimo, šalia žmonos Anos ir sūnaus Ferguso, kurie pasiliko prie jo lovos iki paskutinių atodūsių. Jam buvo 82 metai.

Prašome gerbti mūsų privatumą šiuo skaudžiu metu ir dėkojame už jūsų paramos ir meilės žinutes“, – sakoma pareiškime aktoriaus žmonos vardu.

Airijoje gimusio britų aktoriaus karjera truko beveik penkis dešimtmečius. Jis pelnė keturis BAFTA apdovanojimus, du RTS apdovanojimus ir „Olivier“ premiją. Tačiau „Hario Poterio“ gerbėjams jis geriausiai žinomas dėl profesoriaus Albuso Dumbldoro vaidmens filmų serijoje nuo 2004 m. iki 2008 m., kurį atliko po pirmojo aktoriaus Richardo Harriso mirties.

Tarp įžymybių, atiduodančių pagarbą, buvo ir Davidas Baddielis, kuris tviteryje parašė: „Pirmą kartą teatre iš didžiosios raidės „T“ mačiau Michaelą Gamboną Brechto „Galileo gyvenime“ Nacionaliniame teatre 1980 m.

Tai vis dar geriausia sceninė vaidyba, kokią esu matęs. Užuojauta.“

Velionis gyveno su savo žmona Anne Miller – nuo tada, kai jam buvo vos 22-eji, pora mėgavosi ramiu gyvenimu Kento kaime.

1998 m. karalius Karolis III, tuometinis princas Čarlzas, už nuopelnus dramaturgijai M. Gamboną nominavo riterio bakalauro titului, o karalienė Elžbieta II apie jo titulą pranešė Naujųjų metų apdovanojimų sąraše.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer