Mirė seniausias šuo pasaulyje: štai, kaip jis atrodė

Pirmadienį pasaulį apskriejo liūdna žinia – Portugalijoje mirė 31 metų šuo, kuris buvo laikomas seniausiu šunimi pasaulyje.

Praėjusį savaitgalį veterinarijos klinikoje nugaišo sarginis šuo, vardu Bobis, „The Associated Press“ sakė Leonelis Costa.

Bobis gyveno ūkyje Portugalijos provincijoje, nedideliame Konkeiroso kaime kartu su L. Costa ir keturiomis katėmis. Šunelis gimė 1992 m. gegužės 11 d., kai jo šeimininkui buvo vos aštuoneri, rašo apnews.com.

Šių metų pradžioje duodamas interviu naujienų agentūrai „Associated Press“ L. Costa sakė, kad Bobio ilgo gyvenimo paslaptis – geras ėdalas, grynas oras ir daug meilės.

„Bobis valgo tai, ką ir mes“, – sakė L. Costa ir pridūrė, kad Bobio niekada nevedžiodavo su pavadėliu, jis lakstydavo laisvai.

Tituluotas seniausiu šunimi pasaulyje

Bobis Gineso pasaulio rekordą perėmė iš australų piemenų veislės šuns Bluey, kuris nugaišo 1939 metais, būdamas 29 metų, ir kuriam seniausio šuns rekordas priklausė beveik visą šimtmetį.

Bobis vasario mėnesį tapo ne tik seniausiu gyvu šunimi pasaulyje, bet ir seniausiu kada nors gyvenusiu šunimi.

Senyvas Bobio amžius buvo patvirtintas Portugalijos vyriausybės augintinių duomenų bazėje, kurią tvarko Nacionalinė veterinarijos gydytojų sąjunga.

Pirmadienį Gineso rekordų knygos atstovai pareiškė, kad „labai nuliūdo sužinoję apie seniausio pasaulyje šuns Bobio mirtį“.

Savo interneto svetainėje paskelbtame pranešime jie teigė, kad Bobis gyveno 31 metus ir 165 dienas, tačiau šeštadienį nugaišo.

Bobis buvo grynaveislis Alantėjos mastifas, tai portugalų šunų veislė. Šios veislės šunų vidutinė gyvenimo trukmė yra apie 10-14 metų.

Kol kas neatskleista, kas yra Bobio įpėdinis, siekiantis seniausio pasaulyje gyvo šuns titulo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer