Mirus garsiai Lietuvos dėstytojai prabilo kolegos: skyrė jautrius žodžius

Klaipėdos universiteto bendruomenė gedi – mirė Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė, dėstytoja Jūratė Derukaitė (1964-2024).

Apie netektį pranešęs Klaipėdos universitetas velionę apibūdino kaip puikią vadovę, visų mylimą kolegę, talentingą dėstytoją, nepakeičiamą bičiulę ir draugę.

Universiteto bendruomenė gedi mylimos dėstytojos

Gedinti bendruomenė prisiminė J. Derukaitę, jos darbus universitete ir išreiškė užuojautą.

„Visada užjaučianti, visada norinti padėti, visada visiems randanti patį šilčiausią ir taikliausią žodį – tokia ji liks visų mūsų prisiminimuose.

Jūratės aistra kalboms, gebėjimas įžiebti norą mokytis liks studentų ir kolegų prisiminimuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jos įkurtas ir beveik du dešimtmečius puoselėtas Lituanistikos ir kalbų centras, jame sėkmingai veikiančios Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros bei žiemos akademijos garsina Universiteto ir fakulteto vardą įvairiausių šalių lietuvių bendruomenėse.

Tyliu ir kantriu darbu Jūratė gebėjo sutelkti bendradarbius įgyvendinti ir sėkmingai plėtoti Centro veiklos sumanymus, kartu derinti su įvairia savo ne kaip vadovės veikla.

Pabuvusi žemėje viešnia, išėjo savuoju amžinybės keliu linkėdama mums, čia liekantiems, dalintis gerumu, skleisti pasiaukojimo ir atleidimo šviesą. Dalijamės skausmu ir reiškiame nuoširdžiausią užuojautą artimiesiems. Jos atminimas tebūnie amžinas mūsų širdyse. Ilsėkis ramybėje“, – dalinosi Klaipėdos universiteto bendruomenė.

Pranešama, kad atsisveikinimas su J. Derukaite vyks penktadienį, sausio 5 d., nuo 16 val. „Aternos“ laidojimo namų Mažojoje salėje, adresu Šilutės pl. 48B, Klaipėda.

Išlydėjimas iš laidojimo namų į Lėbartų kapines numatytas šeštadienį 13 val. Artimieji prašo nenešti vainikų ir puokščių, o pagerbti Jūratę įvairiaspalvių gėlių žiedu.

www.tv3.lt

Site Footer