Muskas viešai išsityčiojo iš Zelenskio – paviešino „fotošopintą“ nuotrauką

Turtingiausias pasaulio žmogus verslininkas Elonas Muskas sekmadienį socialiniame tinkle „X“ (buvęs „Twitter“) paskelbė paveiksliuką, kuriuo pašiepė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį ir JAV Ukrainai teikiamą paramą.

Paveiksliuke V. Zelenskio veidas įklijuotas ant kito žmogaus galvos. Šalia redaguotos nuotraukos parašyta: „Kai praėjo 5 minutės ir nepaprašei milijardo dolerių paramos“.

Tuo metu JAV prezidentas Joe Bidenas, kaip tyčia, sekmadienį pareiškė kad Jungtinės Valstijos neapleis Ukrainos, nepaisant to, kad susitarimu, kuriuo siekta išvengti vyriausybės uždarymo, buvo atsisakyta pagalbos Kyjivui.

Jis taip pat paragino respublikonus nutraukti žaidimus dėl finansavimo.

„Noriu patikinti mūsų Amerikos sąjungininkus, Amerikos žmones ir Ukrainos žmones, kad galite tikėtis mūsų paramos. Mes nepasitrauksime“, – kalbėdamas iš Baltųjų rūmų sakė J. Bidenas.

J. Bidenas teigė, kad „labai svarbu, kad Kongresas artimiausiomis dienomis ir savaitėmis priimtų naują pagalbos paketą Ukrainai, kuri kovoja su Rusijos invazija.

Ne pirmas kartas

Tai ne pirmas kartas, kai E. Muskas viešai elgiasi antiukrainietiškai. Pavyzdžiui, pernai E. Muskas „Twitter“ viešai paskelbė „taikos planą“ baigti karui Ukrainoje. Jame milijardierius pateikė daug kritikos sulaukusius pasiūlymus:

  • „Iš naujo surengti rinkimus aneksuotuose regionuose prižiūrint JT. Rusija pasitraukia, jei tokia yra žmonių valia.
  • Krymas formaliai priklauso Rusijai, kaip ir nuo 1783 m. (iki Chruščiovo klaidos).
  • Užtikrintas vandens tiekimas Krymui.
  • Ukraina lieka neutrali“, – rašė E. Muskas.

Svarbu pastebėti, kad punktas apie „formalų“ Krymo priklausymą Rusijai žodis žodin (kaip ir pasakymas „Chruščiovo klaida“) atitinka Kremliaus propagandinę liniją.

Taip pat E. Muskas Pentagono pareigūnams yra pripažinęs kalbėjęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. 

Jis taip pat sulaukė daug kritikos už tai, kad nutraukė Ukrainos kariams interneto ryšį „Starlink“.  2022 m. vasarį Rusijai pradėjus plataus masto invaziją į Ukrainą, E. Muskas pasisiūlė nemokamai aprūpinti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas „Starlink“ palydoviniu ryšiu. 

Tačiau praėjus porai savaičių po to, kai paskelbė savąjį „taikos planą“, jis atsisakė finansuoti šio ryšio tiekimą kariams. E. Muskas pasiūlė JAV vyriausybei sumokėti už „Starlink“ tiekimą Ukrainai. Tiesa, vėliau milijardierius paskelbė, kad keičia savo poziciją ir pažadėjo šį projektą finansuoti nemokamai. 

Birželį JAV gynybos ministerija paskelbė apie sudarytą „Starlink“ teikimo Ukrainai sutartį.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer