Naglis Šulija pateikė naujausią prognozę: kai kuriems rajonams klius kritulių

Sinoptikas Naglis Šulija skelbia artimiausių dienų orų prognozę. Kol kas numatomi lietuviškai vasarai būdingi orai su lietumi ir 19–26 laipsnių temperatūra.

Lietuvoje šiandien buvo šviesūs orai, nežymiai palijo vos kai kur. Artimiausia naktis bus giedra arba labai menkai debesuota, lietui imtis nebus iš kur.

Sinoptiko duomenimis, rytoj pradedant vakariniais rajonais apsiniauks ir pradės lyti. Vietomis lis smarkiai ir su perkūnija. Įmanoma ir kruša.

Žemiausia temperatūra naktį bus 11–13, pietvakariuose 14–16 laipsnių šilumos. Rytoj pietinėje šalies pusėje sušils iki 24–26 laipsnių, šiaurinėje vyraus 19–21 laipsnis šilumos.

„Kitaip tariant, ir vėl viskas priklausys nuo debesų. Naktį vyraus giedri orai, nelis ir atvės iki 11–13 laipsnių, tiktai šalies pietvakariuose gali būti apie 14–16. Rytoj pietinėje šalies pusėje oras sušils iki 24–26 laipsnių, šiaurinėje bus apie 19–21 laipsnį, kur nors gali būti ir dar vėsiau“, – teigia N. Šulija.

Sekmadienio naktį daug kur vasariškas lietus, dažnai smarkus ir su perkūnija. Dieną protarpiais lietus, dažniausiai negausus. Naktis bus šilta – paryčiais atvės iki 15–17 laipsnių, dieną šils iki 19–21 laipsnio.

Pirmadienio naktį lis daug kur, bet negausiai, dieną trumpas vasariškas lietus pasirodys vietomis. Naktį atvės iki 14–16, dieną šils iki 22–24 laipsnių šilumos.

„Apibendrinant galima pasakyti, kad Joninių savaitgalį Lietuvoje bus klasikiniai šiam metų laikui ir būtent šioms šventėms būdingi orai. Ką gi, ką turim, tuo ir džiaugiamės“, – sako N. Šulija.

Orai Europoje

 

Orus Europoje rytoj lems aukšto slėgio sritis vakaruose ir kelios žemo slėgio sritys.

Saulėta bus daugiausia žemyno pietuose ir rytuose. Kitur dangų dengs įvairaus storio debesys.

Dar labiau oras kais Balkanų šalyse, gana šilta bus visoje rytinėje žemyno dalyje. Vakaruose orai bus gaivesni.

Romoje rytoj sausa, saulėta ir 33 laipsniai karščio, Barselonoje gražūs orai ir 23 šilumos. Paryžiuje debesuota, palis ir šils iki 20, Londone irgi debesuota, lietinga ir 22 laipsniai šilumos. Berlyne saulė pro debesis ir taip pat 22 laipsniai, Varšuvoje palis ir šils iki 27.

www.tv3.lt

Site Footer