„Naisių vasara“ festivalio atgarsiai: Karbauskis grumoja atlikėjams tūkstantinėmis baudomis

Skandalas Naisiuose – politinių kovų įrankiu tapo vasaros festivalis. Ramūno Karbauskio organizuojamoje šventėje atsisakė groti visi pagrindiniai atlikėjai.

Valstiečių lyderiui per naktį teko ieškoti, kas juos pakeistų. Karbauskis šia provokacija apkaltino konservatorius – esą jie siuntinėjo melagingas žinutes atlikėjams, atkalbinėjo ukrainiečių grupę „TaRūta“ dalyvauti festivalyje.

Konservatoriai tokius Karbauskio kaltinimus vadina visišku absurdu. O į vasaros šventę atvykę žmonės nepatenkinti, kad jų mėgstamI atlikėjai sumaišė politiką ir festivalį.

„Buvo vienas festivalis, nuo šiolei bus du festivaliai. Šiais metais, rugpjūčio 15 dieną, kviečiame į antrą Naisių vasaros festivalį. Ir tiems, kurie užsiiminėja provokacijoms, pasakysiu, padarysit dar vieną, darysim trečią festivalį“, – tokiu skambiu pareiškimu stovėdamas ant scenos Ramūnas Karbauskis pradėjo Naisių festivalį.

Šventės išvakarėse ar netgi tą pačią dieną festivalyje atsisakė groti visos pagrindinės žvaigždės: ukrainiečių grupė „TaRūta“, „The Roop“, Donatas Montvydas, Saulius Prūsaitis.

Kaltino oponentus

Valstiečių ir žaliųjų partijos lyderis žėrė kaltinimus politiniams oponentams, neva jie likus dienai suplanavo sužlugdyti jo organizuojamą festivalį.

„Mes turėjom tik vieną dieną laiko. Ir reikia suprast, kad ta provokacija būtent dėl to ir yra ypatinga, kad ji buvo suorganizuota ir suplanuota iš anksto, kad visi pasakytų tą pačią dieną ir tai paskutinė diena. Kada tu negali pakeisti žinomo atlikėjo, žinomais atlikėjais“, – sakė R. Karbauskis.

Festivalyje kalbinti žmonės sako, kad patys nenori veltis į politikų intrigas, ir gailėjo, kad jų mėgstami muzikantai susipainiojo, įsivėlė į politikavimus, ką kur pasakė Karbauskis.

Kai kurie atlikėjai viešai tikino, kad jų apsisprendimą nedalyvauti Naisių vasaros festivalyje nulėmė paskutinis Ramūno Karbauskio pasisakymas, kad opozicinės partijos rinks parašus ir kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Vytautui Landsbergiui suteikto valstybės vadovo statuso.

Pats Karbauskis įžvelgia provokaciją, festivalį sužlugdyti panoro konservatoriai – esą politikai siuntinėjo atlikėjams žinutes.

„Melagingos žinutės, šlykščios žinutės, kurias siuntė ukrainiečių atlikėjams ir mes jau atsekėme, iš kur jos buvo siųstos – jos yra politikų. Ne paprastų piliečių, o politikų. Ta prasme konservatorių partijos. Mes šita informacija atitinkamai pasidalinsime su visuomene, kas ir ką skleidė“, – sako R. Karbauskis.

Vadina absurdu

O Karbauskio kalbas apie politinių oponentų įvykdytą provokaciją Seimo narys, konservatorius Paulius Saudargas, vadina absurdu:

„Man atrodo, kad tai yra visiška nesąmonė, visiškas absurdas. Atlikėjai „The Roop“, Donatas Montvydas tikrai turi savo nuomonę apie įvykius, apie geopolitiką. Ir jie tikrai nenori dalyvauti Karbauskio festivalyje. Todėl, kad jo ryšiai su Rusija, požiūris į išlaikytinus ryšius, požiūris į santykių palaikymą toliau jiems netinka.“

Tiesa, festivalyje atsisakę dalyvauti atlikėjai daugiažodžiauti nepanoro. „Čia nėra trumpai ar netrumpai. Iš esmės toks dalykas padarytas ir paleistas. O politikai tegu ten daro savo, aš nenoriu duoti jokio komentaro, žinokit. Atsitraukti nuo to noriu“, – sakė Donatas Montvydas.

Pagrindines festivalio žvaigždes The Roop, Donatą Montvydą, Saulių Prūsaitį, ukrainiečius TaRūta, pakeitė grupės iš Šiaulių Kitava ir Vairas.

Ramūnas Karbauskis sako, kad planuoja per teismus išsireikalauti sutartyse numatytas netesybas, atlikėjams atitinkamai pagal honorarus gresia baudos iki 10 tūkstančių eurų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer