Naujausios detalės apie „Titano“ tragediją: JAV karinis jūrų laivynas užfiksavo sprogimo garsus vos jam nusileidus į vandenyną

Oficialiai paskelbus, kad Atlanto vandenyne dingusios povandeninės kapsulės „Titan“ įgula laikoma žuvusia, aiškėja naujos tragedijos aplinkybės.

Sekmadienį, vos kapsulei netekus ryšio su savo laivu-baze, JAV karinis jūrų laivynas aptiko „anomaliją“, kuri greičiausiai buvo „Titano“ sprogimas, praneša naujienų agentūra AP.

„Karinis jūrų laivynas sugrįžo ir išanalizavo savo akustinius duomenis po to, kai sekmadienį buvo pranešta apie povandeninio laivo „Titan“ dingimą. Pasak vyresniojo karinio jūrų laivyno pareigūno, ši anomalija „atitinka sprogimą netoli tos vietos, kur veikė povandeninis laivas „Titan“, kai nutrūko ryšys.

Pareigūnas, norėdamas likti anonimiškas, kalbėjo apie jautrią akustinio aptikimo sistemą. Karinis jūrų laivynas perdavė informaciją pakrančių apsaugos tarnybai, kuri tęsė paiešką“, – rašo AP.

Tai reikštų, kad įgula žuvo akimirksniu, povandeninei kapsulei sprogus dėl milžiniško vandenyno slėgio, nusileidus į beveik 4 km gylį.

Tiesa, pareigūnai įspėja, kad kol kas per anksti daryti išvadas, kada tiksliai sprogo povandeninė kapsulė.

Primename, kad įguloje buvo britų nuotykių ieškotojas Hamishas Hardingas (58 m.); prancūzų veteranas „Titaniko“ tyrinėtojas Paulas Henri Nargeoloet (77 m.); Didžiosios Britanijos ir Pakistano verslininkas Shahzada Dawoodas (48 m.) ir jo 19 metų sūnus Sulemanas; ir 61 metų amerikietis Stocktonas Rushas, bendrovės „OceanGate“, kuri ir eksploatavo dingusį povandeninį laivą, įkūrėjas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer