Nausėda įspėja: „Jei Putinui pasiseks Ukrainoje, jis ateis belstis į mūsų duris“

Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Rusiją reikia nugalėti mūšio lauke, nes derėtis su šia valstybe nėra prasmės. Prezidentas tvirtina, kad, jei Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pasiseks Ukrainoje, jis pasibels į Lietuvos duris.

„Putinas tikėjosi, kad Kyjivą jie užims per kelias dienas ir šis karas neturės didelių politinių ir ekonominių pasekmių Rusijai. Bet mes matome, kad taip nėra. Konflikto nepavyks išspręsti sėdint prie derybų stalo. Konfliktas bus išspręstas karo lauke…

Nematau kitų alternatyvų ir turime dėti visas pastangas, kad šiame kare pasiektume Ukrainos pergalę. Visi kiti scenarijai gali būti labai tamsūs Ukrainai, Lietuvai ir visam demokratiniam pasauliui“, – interviu „Amerikos balsui“ sakė G. Nausėda.

Kartu jis įspėjo, kad kitas V. Putino taikinys, jei Ukrainai nepavyktų atremti Rusijos, tikėtina, būtų Lietuva.

„Labai svarbu pažymėti, kad Vladimiro Putino apetitas neturi ribų. Jei jam pasiseks Ukrainoje, jie ateis belstis į mūsų duris. Nežinau, kas bus kitas jų taikinys – Baltijos šalys, gal Lenkija, gal Rumunija, bet tai ne pats svarbiausias klausimas: pagrindinis iššūkis yra padaryti kažką NATO ir Europos Sąjungos formatu, kas sustabdytų Putiną“, – kalbėjo prezidentas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer