Nausėdienė pasveikino atvykusias pirmąsias ponias: pamatykite jų stilių

Antradienio popietę Nacionalinėje dailės galerijoje pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė priėmė Aljanso šalių lyderių sutuoktinius ir partnerius. Kartu su ja atvykusius svečius, tarp kurių ir Brigitte Macron, Emine Erdogan, Agata Kornhauser-Duda bei kiti, sveikino ir NATO generaliniaus sekretoriaus Jenso Stoltenbergo žmona Ingrid Schulerud.

Šiam oficialiam priėmimui pirmoji Lietuvos ponia Diana Nausėdienė pasirinko šviesų įvaizdį – tiesaus silueto baltos spalvos suknelę, kurią pagyvino juodų linijų akcentai.

Tuo tarpu kartu buvusi NATO generalinio sekretoriaus žmona Ingrid Shulerud pasirinko tamsiai mėlynos spalvos kelnių ir gėlėmis margintos palaidinės bei švarkelio įvaizdį.

Į Nacionalinėje dailės galerijoje vykusį priėmimą šiandieną atvyko ir puikiai žinomos Aljanso šalių lyderių ponios. Pasirodė ir Prancūzijos prezidento žmona Brigitte Macron, pasirinkusi smėlio spalvos drabužių derinį. Taip pat apsilankė ir Turkijos pirmoji ponia Emine Erdogan.

Tarp svečių – Lenkijos pirmoji ponia Agata Kornhauser-Duda, Ispanijos premjero žmona Maria Begona Gomez Fernandez, Čekijos pirmoji ponia Eva Pavlova, Belgijos premjero žmona Annik Penders bei kiti.

Atvyko ir sutuoktiniai, partneriai

Primename, kad į NATO viršūnių susitikimą Vilniuje atvyko ne tik Aljanso šalių lyderiai, bet ir jų sutuoktiniai / sutuoktinės bei partneriai. Jiems yra suplanuota atskira programa, kurią kuruoja Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

D. Naudienė pabrėžė, kad sutuoktinių dalyvavimas NATO viršūnių susitikime yra išties svarbus, kad jų buvimas Vilniuje liudija aljanso „minkštąją galią“, kuri yra tapusi reikšminga bendravimo ir bendradarbiavimo tarp šalių dalimi, kurios pagalba puoselėjamos bendražmogiškosios vertybės bei humaniškumo principai.

Pasak D. Nausėdienės, atskira NATO šalių vadovų antrųjų pusių programa Vilniuje – puiki proga supažindinti viešnias ir svečius su Lietuva, jos sostine, šalies istorija ir kultūra, atskleisti nacionalinį charakterį, mūsų tautos identitetą.

Susipažins su Lietuvos istorija, tapatumu

Kartu su D. Nausėdiene lyderių sutuoktiniai lankysis Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG), Ukrainos centre ir Valdovų rūmuose.

Šiandien Nacionalinėje dailės galerijoje jiems bus pristatyta modernioji Lietuvos istorija ir tapatumo perspektyvos. Nuo staigaus Lietuvos kultūros suklestėjimo tarpukariu ir išskirtinio Lietuvos laikinosios sostinės – Kauno – fenomeno.

Iki meninės ir kultūrinės rezistencijos sovietų okupacijos laikotarpiu, diasporos laisvajame pasaulyje vaidmens Lietuvos politinėje istorijoje, neužgniaužto laisvės siekio ir santykio su etnine kultūra puoselėjimo.

Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva daugiau kaip prieš metus veikti pradėjusiame Ukrainos centre – tuo metu pirmajame tokiame visoje Europoje – svečiai išgirs Ukrainos žmonių istorijas, bus supažindinti su centro veikla ir pastangomis ne tik suteikti prieglobstį karo pabėgėliams, bet ir pasirūpinti, kad jie turėtų vietą, kur galėtų susitikti su tautiečiais, puoselėti savą kultūrą, istoriją ir identitetą, turėtų galimybių tobulėti, gautų psichologinę pagalbą, mokytųsi kalbų, ir svarbiausia – ruoštųsi grįžti į savo šalį bei ją atkurti.

Valdovų rūmuose sutuoktiniai susipažins su Lietuvos valstybingumo šaknimis: atkurta Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, jos reikšmingiausiais autentiškais eksponatais bei istoriniais – XIII–XVIII a. – fenomenais.

Turininga ir turtinga Lietuvos istorija bus pristatyta atskleidžiant Lietuvos valstybingumo ištakas, išryškinant esminius mūsų šalies priklausymo Vakarų kultūros civilizacijai bruožus ir sąsajų su įvairiomis Europos šalimis ypatybes, supažindinant su iškiliausiomis Lietuvos istorijos asmenybėmis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer