Nematoma Izraelio pagalba: sunaikino iraniečių dronų fabriką Sirijoje

Praėjusią savaitę Izraelio karinės oro pajėgos smogė Dimaso oro uoste įsikūrusiai Irano dronų gamyklai, o „New York Times“ atskleidė, kad žydai teikia Ukrainai reikalingus žvalgybos duomenis, padedančius sunaikinti Rusijos naudojamus iraniečių bepiločius.

Tokią viešai neafišuojamą „pagalbą“ Ukrainai Izraelis teikia nepaisant oficialių Jeruzalės tvirtinimų, kad „karinės technikos Ukrainai teikiama nebus“. Izraelis anksčiau viešai piktinosi tuo, kad Iranas perduoda Rusijai karinę ginkluotę ir buvo pasirodę kalbų, kad į tai atsakydami žydai padės ukrainiečiams jų kovoje prieš rusus.

Nėra tiksliai žinoma, ar Dimaso oro uoste, kurį faktiškai kontroliavo Irano palaikomos pajėgos, surinkti dronai keliavo į Rusiją, tačiau Ukrainos žvalgybos duomenimis, Rusija yra užsisakiusi apie 1,7 tūkst. dronų, o dalis jų vis dar yra gaminama.

Sirų leidinyje SOHR skelbiama, kad amunicijos ir iraniečių bepiločių atsarginių dalių tiekimas į Dimasą pradėjo plūsti 2022-ųjų sausį.

Maža to, skelbiama, kad Izraeliui nuolat grasinantys „Hezbollah“ smogikai atliko įtvirtinimo darbus oro uosto teritorijoje ir apylinkėse, siekiant ten dislokuoti Irano strateginę ginkluotę.

Spalio 22-ąją pranešimai apie Izraelio aviacijos smūgį Damasko ir Dimaso oro uostams pasirodė ir Kremliaus kontroliuojamoje žiniasklaidoje. Buvo skelbiama, kad Izraelis sunaikino sirų pajėgų radiolokacinę stotį YLC-6M ir Dimaso oro uosto pakilimo taką.

„New York Times“: Izraelis perdavė Ukrainai žvalgybinius duomenis, padedančius kovoje su iraniečių dronais

Autoritetingas JAV leidinys „New York Times“, remiantis šaltiniais Ukrainoje, skelbia, kad Izraelis perdavė „tam tikrus žvalgybinius duomenis“, kurie yra naudingi naikinant iraniečių bepiločius.

Straipsnyje nėra nurodoma, kokia tai informacija. Taip pat primenama, kad Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba kreipėsi į Izrealį, prašydamas suteikti galimybę įsigyti Izraelio oro gynybos sistemų.

Atsakydami į tai Izraelio valdžios atstovai paaiškino, kad negali to padaryti, nes Jeruzalė bendradarbiauja su Maskva Sirijos klausimu, rašoma UNIAN. Tuo pat metu nurodoma, kad Izraelis suteiks Ukrainai ankstyvojo perspėjimo sistemas, kurios padės kovoti su Irano bepiločiais.

Irano dronai kare prieš Ukrainą

Šių metų liepą Rusija iš Irano įsigijo didelį kiekį bepiločių „Shahed 136“ ir „Mohajer 6“. Jų bendras kiekis gali siekti apie 2 tūkst. vienetų. Ukrainiečių karybos eksperto O. Ždanovo teigimu, taikinius Ukrainoje pasiekia bent 30 proc. paleistų iraniečių dronų.

Rusija ir Iranas, nepaisant gausių įrodymų, kategoriškai neigia bendradarbiaujantys karinės technikos perdavimo ar prekybos srityje.

Ukrainos kariuomenės skaičiavimais, nuo rugsėjo 13-osios iki spalio 20-osios buvo sunaikinti 223 „Shahed 136“ bepiločiai-kamikadzės.

Spalio 20-ąją Didžioji Britanija ir ES įvedė sankcijas trim Irano generolams ir dronus gaminančiai įmonei dėl karinės ginkluotės tiekimo Rusijai. Analogiškas sankcijas dar svarsto ir JAV, pažymėjusios, kad Irano dronų tiekimas Rusijai „išeina už karo Ukrainoje problemos ribų“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer