Nepraleiskite progos: skirs iki 26 tūkst. eurų išmoką, kad tik dirbtumėte

Norinčių teikti paraiškas verslui kurti (PVK) laukia didesnis dėmesys mokymams ir patikslintas paraiškos turinys. Išnagrinėjusi pirmojo etapo rezultatus, Užimtumo tarnyba įvertino, kad pagrindinė paraiškų atmetimo priežastis – planuojamos pirkti priemonės yra visiškai nesusijusios su tiesioginių darbo funkcijų atlikimu. Taip pat svarbu, kad pretenduojantys į paramą žmonės būtų užsiregistravę Užimtumo tarnyboje, rašoma tarnybos pranešime spaudai.

Parama verslui kurti yra skirta norintiems siekti skaitmeninės ir žaliosios transformacijos tikslų, skatinti žiedinę ekonomiką ir (ar) mažinti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) poveikį.

„Esame pagalbos šaltinis tiems, kurie turi svajonę, ir finansinė parama gali padėti ją įgyvendinti. Numatytas pirkti valymo robotas automechanikui tikriausiai nepadės sutaisyti automobilio. Teko atmesti didelę dalį paraiškų, kuriose buvo siekiama pakartoti prioritetus, bet ne realiai juos pritaikyti“, – pasakojo Užimtumo tarnybos direktorės pavaduotoja Giedrė Sinkevičė.

Paraiškoje vienos planuojamos steigti darbo vietos dydis negalės viršyti 31 LR Vyriausybės patvirtintos minimalios mėnesinės algos dydžio sumos (šiuo metu – iki 26040 Eur). Subsidijos neskiriamos ir darbo vietoms, skirtoms laikiniems ar sezoniniams darbams atlikti.

Didelis dėmesys ir toliau bus skiriamas į paramą pretenduojančio žmogaus profesiniam pasirengimui. Kartu su paraiška jis turės pateikti „Inovacijų agentūros“ baigtų „Verslo e.gido“ kursų pažymėjimą, dokumentus apie patirtį bei išsilavinimą, net jei jie įgyti užsienyje.

Paraiškos bus nagrinėjamos tik pateiktos per administracinių ir viešųjų paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“. PVK yra skiriama tik naujai veiklai vykdyti ir naujoms darbo vietoms kurti.

Anksčiau savarankiškai dirbę žmonės ir nutraukę veiklą gali pretenduoti į paramą, jei vystys kitokią veiklą. Dėl šios priežasties ypač didelis dėmesys ir toliau bus skiriamas paraiškos gynimo etapui.

Įsteigtas darbo vietas reikės išlaikyti 36 mėnesius nuo jų įsteigimo dienos. Įgytą turtą privaloma apdrausti, o mokamas darbo užmokestis – ne mažesnis nei nurodytas PVK paraiškoje.

Užimtumo tarnyba paraiškų etapą vykdys gruodžio 6 d. – sausio 4 d. Paraiškos bus nagrinėjamos ilgiau nei anksčiau – 45 darbo dienas.

„Norime, kad šalyje būtų daugiau savarankiškai dirbančių žmonių. Tikimės, kad antrajame šių metų etape į paramą pretenduojantys žmonės supras, kad žalioji ir skaitmeninė transformacija turi būti integruojama į bet kurį šiuolaikinį verslą“, – atkreipė dėmesį direktorės pavaduotoja.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer