Nors Lietuvoje mušami šilumos rekordai, šildymo sezono nutraukti neketinama

Lietuvą lepina vasariški orai, tačiau savivaldybių administracijos ir šilumininkai pabaigti šildymo sezoną dar neskuba. Valdininkai baiminasi artėjančio atšalimo ir ketina savaitė kitą dar palaukti pastovesnės šilumos. Tačiau daugybė gyventojų jau dabar reikalauja baigti šildymo sezoną, piktindamiesi šiltais radiatoriais, kai už lango 20 laipsnių viršijanti šiluma.

Velykų savaitgalį orams Lietuvoje įkaitus iki 25 laipsnių, vilniečiai toliau mėgaujasi šiluma ir ir stebisi, kad namie tebeveikia centrinis šildymas. Daugybė miestiečių reikalauja šildymo sezoną baigti:

„Galėtų jau išjungti“.

„Jau reikia išjungti, šilta gi. Kam šildyti, kada šilta?

„Uždaryt, uždaryt, taip taip“.

„Užtenka šildyti. Gyvenu tokiame pastate, man normaliai“. 

Visgi yra ir tokių, kurie dar baiminasi orų atvėsimo:

„2-7 laipsniai šilumos bus, vėl bus šalta“. 

„Dabar karšta, bet gali būti, kad bus dar, 0- +5. Dar 10-15 dienų reikia“. 

„Jei sniego dar bus, tikriausiai, tai reiks vėl įjungti“.

Viršytas šilumos rekordas

Sinoptikai pastarąsias tris dienas vos spėjo fiksuoti naujus šilumos rekordus. Nuo Šiaurės Afrikos plūstelėjus labai šiltai oro masei, kovo 31-ąją beveik visose pagrindinėse Lietuvos meteorologijos stotyse meteorologai fiksavo aukščiausią kovo mėnesio oro temperatūrą. Na, o šilčiausia buvo Druskininkuose – šeštadienį temperatūra pakilo iki 22,4 laipsnio, o sekmadienį iki 25,5 laipsnio. Pusšimtį metų buvęs rekordas viršytas beveik 4 laipsniais.

„Buvo rekordų beveik visoje šalyje. Kovo 31 d. visos meteorologijos stotys pagerino dienos rekordus, buvo pasiektas absoliutus kovo 31 d. rekordas. Ir jei neklystu, buvo pagerintas kovo mėnesio rekordas, kuomet temperatūra siekė 25,5 laipsnio šilumos“, – sako sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė.

Tačiau nei šilti orai, nei miestiečių raginimai jau nebešildyti namų, savivaldybių vadovams ir šilumos tiekimo įmonėms – nė motais. Jie šildymo sezono baigti dar nesirengia, mat artimiausiomis dienomis vėjui papūtus iš Vakarų, galime sulaukti šlapdribos, orai naktimis gali atvėsti iki -1 laipsnio, o dienomis nesiekti 10 laipsnių.

Šildymo baigti neskuba

„Pirmiausia stebime orus. Buvo atšilimas per šventes, kalbėjome, kada galėtų baigtis šildymas, bet su pirmu šilumos pliūpsniu neskubame šildymo baigti“, – teigia Vilniaus šilumos tinklų atstovė Rūta Jasiulionienė. 

„Vidutinė 3 parų temperatūra viršija 10 laipsnių, kaip ir turėtume pabaigti, bet žiūrint į priekį, matant prognozes, kad planuojamas atšalimas, planuojame nebaigti dar. Už poros savaičių turėtų būti vėl atšilimas, manau per tą laikotarpį turėtume svarstyti dėl šildymo sezono pabaigos“, – kalba Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas. 

Kainos bus mažesnės

„Pavasaris ankstyvas, bet orai permainingi, tai šilta, tai šalta. Todėl esame priėmę sprendimą neskubėti, stebėti orų prognozes. Artimiausiu metu šildymo sezono pabaiga nebus skalbiama“, – sako Šiaulių savivaldybės atstovė Eglė Bružienė. 

Nors savaitgalį sinoptikai žada vėl sugrįšiant iki 20 laipsnių šilumą, savivaldybės dar ir po jo neskuba žadėti šildymo sezono pabaigą ir lauks, kol šilti orai nusistovės. Beje, šį mėnesį šilumos tiekėjai net iki penktadalio sumažino ir pačią šilumos kainą, tad mėgina raminti, kad sąskaitos už balandį patiektą šilumą bus gerokai mažesnės negu kovą.

www.tv3.lt

Site Footer