Nuobaudos iš Lietuvos autosporto federacijos sulaukęs Žala Dakare ruošiasi startuoti po Ukrainos vėliava

Lenktyninkas Vaidotas Žala prieš keletą dienų pranešė, kad LASF (Lietuvos automobilių sporto federacijos) Etikos ir drausmės komisija už kritiką jam skyrė 2000 eurų baudą ir dviejų mėnesių licencijos supendavimą, dėl ko jis negalėtų startuoti Europos ralio čempionate. O šiandien, šeštadienį, V. Žala paskelbė, kad reaguodamas į sankcijas Dakare kitų metų sausį sieks startuoti po Ukrainos vėliava.

Priminsime, kad oficialiame V.Žalos „facebooko“ puslapyje dar ketvirtadienį buvo rašoma, kad sprendimas dėl baudos bus apskųstas.

Visas skandalas tarp LASF ir kai kurių narių kilo prieš keletą mėnėsių, kai V. Žala su kolega Vitoldu Miliumi ir Mantu Babensku pasitraukė iš LASF tarybos narių. To priežastis buva LASF Etikos ir drausmės komisijos sprendimas dėl lenktynininko G. Maškausko pasisakymų feisbuke.

Pastarasis socialiniame tinkle rašė: „Chersone tokius su Molotovo kokteiliais per 5 minutes į faršą pavertė, net rankos pakelti nespėjo. Žmonės neturintys žalio supratimo apie karą, bando žaisti didvyrius, o jūs dar jiems padedat. Visa Europa juos paliko likimo valioj, nes mato, kad dainelė sudainuota, o jūs su penkiais surūdijusiais džipais ir buteliais galvojat šiais laikais karą išlošti. Beprasmiškos žmonių mirtys

Ar irgi džiaugsmingai prisidedat prie Ukrainos nacikų, daryti viską, kad būtų kuo daugiau aukų tarp civilių gyventojų…“

Dėmesį į šį komentarą atkreipė Artūras Daunoravičius bei pirmasis paprašė LASF narių įvertinti tokius G.Maškausko pasisakymus. LASF Etikos ir drausmės komisija nusprendė, kad G. Meškauskas nieko blogo nepadarė, tiesiog patarė „apgalvotai ir atsargiau reikšti mintis viešuose pasisakymuose“.

V. Žala su kolegomis liko nepatenkintas tokiu sprendimu. Praėjusį trečiadienio vyko ir neeilinis LASF suvažiavimas, kurio metu buvo pasisakyta prieš LASF prezidento Egidijaus Janavičiaus atsistatydinimą. Būtent šiame suvažiavime V. Žala sulaukė 2000 eurų baudos ir dviejų mėnesių licencijos supendavimo.

Žiežirbos tarp dvejų pusių netilo ir toliau. Reaguodamas į situaciją ir išreikšdamas nepasitenkinimą LASF veiksmais V.Žala šeštadienį, šiandien, paskelbė, kad su komanda 2023 m. Dakare sieks startuoti su Ukrainos automobilių federacijos licencija po šios šalies vėliava.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer