Nužudytos 15-metės gyvenime – skaudūs likimo smūgiai: bandė rūpintis tėtis, vėliau keliavo iš vienų globėjų pas kitus

Lietuvą sukrėtė žinia apie Šiauliuose šaltakraujiškai nužudytą 15-metę. Aiškėja, kad mergina neretai keisdavo gyvenamąją vietą – pereidavo iš vienų globėjų rankų į kitas. Vaiko teisių tarnybos vadovė tv3.lt laidoje Dienos pjūvis kalbėjo, kad su byla susiję nepilnamečiai ir kiti jaunuoliai galimai turėjo problemų šeimoje.

Pasak Vaiko teisių tarnybos vadovės Ilmos Skuodienės, nužudytosios merginos globos situacija nebuvo paprasta. Nuo šio mėnesio pradžios ji turėjo apsigyventi naujoje globos įstaigoje. Deja, taip neįvyko.

„Dalinai buvo globojama artimųjų vienų, kitų. Rūpinosi tėtis, paskutiniu metu buvo nustatyta globa globėjų šeimoje. O nuo liepos 1 d. buvo nustatyta globa šioje globos įstaigoje. Ji buvo susitikusi, kalbėjo ir turėjo atvykti į šią įstaigą, bet kol kas nepavyko, nespėjo atvykti į ją“, – „Dienos pjūvio“ laidoje kalbėjo I. Skuodienė.

Specialistė pasakojo, kad su nusikaltimu galimai susiję jaunuoliai greičiausiai buvo patyrę sunkumų šeimoje.

„Daryčiau prielaidą, kad šios mergaitės ir visi kiti, kurie gali būti įtariamieji, dalyvavę šitame veiksme, patyrė savo raidos etape tam tikrų iššūkių ir sunkumų. <...> Labai svarbi ir psichikos sveikata. Mes nežinome, kaip jie jautėsi, ar nebuvo ligų nustatytų, galbūt depresija. Ir išoriniai [veiksniai – tv3.lt]: jų šeima, jų santykiai su tėvai, jų tėvų santykių sudarymas, palaikymas, ar jie patyrė smurtą, ar ne. <...>

Šita situacija, kaip matome, tiek vienos mergaitės, tiek įtariamųjų turbūt buvo galimai sudėtinga, kad vaikai ryžosi tokiam veiksmui, ar apimti afekto būsenos, ar psichinės būsenos, ar gyvenimo tam tikrų lėmimų“, – teigė ji.

Vaiko teisių apsaugos tarnyba prisideda prie policijos vykdomo ikiteisminio tyrimo, dalyvauja įtariamosios 14-metės apklausose ir teikia reikiamą pagalbą.

„Šiuo metu policijos pareigūnai atlieka tyrimą, mes jiems talkiname. Apklausiamos paauglės šeimai buvo teikiama pagalba. Visą pagalbą, kurios reikia paauglei bei jos šeimai teikiame ir teiksime ir toliau“, – teigia tarnybos specialistė Silva Šimkevičienė.

Vaiko teisių gynėjai kviečia visus, pastebėjusius bet kokį vaiko teisių pažeidimą, konfliktus tarp paauglių, smurto prieš vaikus atvejus nebūti abejingais ir nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai vaiko teisių gynėjams į teritorinį skyrių.

Portalas tv3.lt primena, kad pirmadienį vakare Šiauliuose prie šiukšlių konteinerių rastas į kilimą suvyniotas, kaip įtariama nužudytos, jaunos moters kūnas. Antradienio rytą policija patikslino, kad rastas nepilnametės kūnas su žaizdomis galvoje. 2006 m. gimusios merginos kūnas apie 21.54 val. rastas Gegužių gatvėje.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad informacijos sulaukta iš žmonių, kurie pamatė prie konteinerio kruviną kilimą. Netrukus buvo sulaikyti 4 įtariamieji: nepilnametė (g. 2007 m.) ir trys vyrai (gimę 1999 m., 2001 m. ir 2004 m.) uždaryti į areštinę.

„Nors mažamečiams (asmenims iki 14 m.) nėra taikoma baudžiamoji atsakomybė, tam tikrais, Baudžiamojo kodekso 13 straipsnyje nurodytais pagrindais, asmenys gali atsakyti ir nuo 14 metų. Dėl nužudymo mažamečiai gali būti teisiami“, – pranešime teigė bylos tyrimą kontroliuojanti prokurorė.

Praskleidę kilimą liudininkai pamatė kruviną moters galvą. Kūną radę žmonės iškart iškvietė policiją. Aiškėja, kad kūną Gegužių gatvėje prie šiukšlių konteinerių aptiko paauglė. Įvykio vietoje dirbo gausios policijos tyrėjų pajėgos. Policija buvo aptvėrusi įvykio vietą, uždariusi įvažiavimą į kiemą. Prie konteinerių ieškota įkalčių. Kriminalistai apklausė aplinkinių namų gyventojus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer