Okupantams siaučiant Ukrainoje, Jūrmaloje Galkinas prabilo latviškai ir pajuokė rusus

Okupuotoje Ukrainos Zaporižios srities teritorijoje įvyko tai, apie ką perspėjo Kyjivas – Maskvos kolaborantai skelbia referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos. Ir aiškėja, kad rusai Zaporižioje ne tik apšaudė, bet ir užminavo Zaporižios Atominės elektrinės jėgaines – grasindami katastrofa, jei ukrainiečiai bandys ją išlaisvinti. Jūrmaloje savo šou metu iš Rusijos pabėgęs komikas Maksimas Galkinas pats prabilęs latviškai pajuokė rusakalbius.

Sveiki sugrįžę į Sovietų Sąjungą. Praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio sovietinę dainą vaikai traukia okupuotoje teritorijoje Zaporižios srityje. Maskvos kolaborantai ten susirinko salėje iškilmingai paskelbti tai, apie ką ne kartą perspėjo ir Kyjivas, ir Vakarų žvalgyba. Štai Kremliaus statytinis užgrobtoje srities teritorijose sako pasirašęs įsakymą dėl pasiruošimo pseudo-referendumui.

„Apie pradžią ir pasiruošimą referendumui dėl Zaporižios srities prijungimo prie Rusijos federacijos“, – kalba okupantų statytinis Zaporižioje Evgenij Balickij.

Maskvos statytiniai neabejotinai ir šį kartą bandys nupiešti tokius balsavimo skaičius, kokius tik panorės.

Kaip okupuotose teritorijose atrodo suklastoti referendumai dėl prisijungimo prie Rusijos – pasaulis jau matė 2014 m. Tuomet Putino mylėtojai rusų užimtose teritorijose į balsadėžes grūdo krūvas biuletenių, o Maskvos kolaborantai piešė rezultatus, kokius tik norėjo.

„Jei okupantai eis tų pseudo-referendumų keliu, patys sau uždarys bet kokią galimybę derėtis su Ukraina ir laisvuoju pasauliu. O Rusijai to labai reikės kažkuriuo metu“, – sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Tikruosius grobuoniškus Maskvos kėslus Zaporižioje atskleidžia ir Ukrainos žvalgyba. Ukrainiečiai skelbia turintys patvirtintą informaciją, kad rusai savaitgalį kelis kartus apšaudę atominės elektrinės teritoriją – pasirodo dar ir užminavo atominės elektrinės jėgaines.

Anot Kyjivo žvalgybos, Zaporižios AE užgrobimui vadovaujantis rusų generolas pareiškė, kad ši teritorija bus arba rusų, arba bus išdeginta dykuma. Paprastai tariant Maskva grasinasi atominę elektrinę susprogdinti, jei tik ukrainiečiai bandys išvyti okupantus. Zelenskis ragina pasaulį veikti, neleisti Rusijai toliau užsiimti branduoliniu terorizmu.

JT ragina įleisti į Zaporižios AE teritoriją Tarptautinės Atominės Energetikos Agentūros stebėtoju, bet vargu ar rusai ką nors įsileis.

„Ir, neduok Dieve, įvyks kažkas negrįžtamo. Ir niekas nesustabdys vėjo, kuris paskleis radioaktyvią taršą“, – teigia V. Zelenskis.

Kremlius, dėl elektrinės apšaudymų kaltinantis Ukrainą, netiesiogiai, bet pakankamai aiškiai pagrasina Europai branduoline katastrofa ir reikalauja stabdyti Ukrainos pradėtą deokupaciją.

„Ypatingai pavojingi veiksmai, kurie gali sukelti – jei paaštrės – katastrofiškas pasekmes didelei teritorijai. Taip pat ir Europai. Todėl tikimės, kad šalys – visiškai įtakojančios Ukrainos valdžią – pasinaudos įtaka, kad užkirstų kelią tokiems apšaudymams“, – kalba Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Peskovo pareiškimai skamba po taiklių ukrainiečių smūgių Chersone. Kyjivo pajėgos amerikietiškomis sistemomis HIMARS vėl bombardavo Antonivkos ir Kachovkos tiltus.

Rusai vis bando užlopyti kiaurą Antonivkos tiltą, bet kelios HIMARS raketos anuliuoja okupantų pastangas. Kyjivas giriasi ir taikliais smūgiais rusų sandėliams kitur šalies Pietuose, kur okupantai skuba rengti referendumus, kol jų neišvijo vis užtikrinčiau gyvenvietes išlaisvinantys ukrainiečiai.

Pirmadienį Ukraina skelbia pagaliau gavusi ir pirmas tris vokiškas oro gynybos sistemas „Gepard“, kurios padės naikinti rusų orlaivius iki 4 km atstumu. Saugos strateginius objektus.

O Ukrainos ambasadorius Turkijoje pareiškė, kad per šį karą išgarsėjusius „Bayraktar“ dronus gaminanti turkų kompanija „Baykar“ žada Ukrainoje atidaryti šių dronų gamyklą. Esą turkai čia jau įkūrė kompaniją, įsigijo sklypą ir sukūrė gamyklos projektą: „Labas vakaras, mieli draugai. Pradėjau mokytis latvių kalbos.“

Rusams graužtis nagus beliko ir Jūrmaloje, kur koncertą surengęs iš Rusijos pabėgęs Maksimas Galkinas į žiūrovus latviškai kreipėsi ne šiaip demonstruodamas kalbos žinias, bet pašiepdamas rusus.

„Nes dabar rusai atidžiai seka viską, ką sakau koncertuose. Matau, daugelis latvių jau bijo, kad nuo šiol juokausiu tik latviškai. Bet nesijaudinkite. Šalia jūsų sėdi rusai, kurie iš viso nesupranta, kas vyksta ir už ką jie mokėjo pinigus“, – kalba M. Galkinas.

Maksimas Galkinas iš Rusijos išvyko dar karo pradžioje, nes atvirai smerkia Putino karą Ukrainoje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer