Padėkite kaštonų prie drabužių: gailėsitės to nežinoję anksčiau

Rudenį pribirę kaštonai puikiai pasitarnauja ne tik, kaip namų dekoracija, bet ir kaip vaistas gydantis nuo daugybės ligų. Tv3.lt skaitytoja džiaugėsi pasinaudojusi liaudies patarimais ir internete sklandančiais receptais.

Jos teigimu, trinti ir džiovinti kaštonai yra puikus pagalbininkas beveik visose situacijose. Patys paprasčiausi ir efektyviausi receptai ne šiandien sugalvoti. Juos žmonės naudojo jau labai senai ir dažnai tai atstodavo šiandiena taip „pamėgtus“ chemikalus

Gydo sąnarių skausmą

Sąnarių skausmą galite gydyti ir namų priemonėmis. Susmulkinkite 3 kaštonus ir užpilame 1 puodelį virinto vandens, palikite nusistovėti 3 valandas. Gautą mišinį perkoškite ir vartokite po 2 šaukštus, 3 kartus per dieną prieš valgį.

Taip pat norint pasigaminti šią vaistų tinktūrą nereikia laukti rudenio. Pavasarį, kaštonų žydėjimo metu, surinkite žiedus ir užvirinkite 1 šaukštą kaštono žiedų viename puodelyje verdančio vandens.

Natūralus muilas

Pasigaminkite natūralų ir jūsų odą vitaminais maitinantį muilą. Nulupkite kaštonus ir sutrinkite arba smulkiai sumalkite jų minkštimą. Tada užpilkite minkštimą šiltu vandeniu, kuriame ištirpinkite truputį sodos. Palikite parą laiko stovėti, brinkti. Kartais pamaišykite užpiltą masę. Po paros laiko gerai nusunkite masę, kad nebeliktų skysčio. Iš gautos sausos masės sulipdykite norimos formos muiliukų ir palikite sausoje vietoje iki tol, kol sukietės.

Trinkite skaudamas vietas

Anksčiau mūsų senoliai kaštonų pagalba gydydavo skaudamas vietas. Per pusę perpjautus kaštonus sudėkite į butelį ir užpilkite spiritu. Mišinį laikykite tamsioje vietoje.

Skausmams prasidėjus gerai įtrinkite mišiniu skaudamas vietas.

Apsauga nuo kandžių

Kaštonai jūsų drabužius gali apsaugoti nuo kandžių! Tiesiog kaštonus išskirstykite po drabužių lentynas.

Kaštonų gira

Toks gėrimas ruošiamas fermentuojant. Paimkite 30 susmulkintų kaštonų, 3 litrus verdančio vandens, 1 stiklinę cukraus ir 1 stiklinę grietinės. Sudedame visus ingredientus į didelį orui nepralaidų indą ir paliekame 2 savaitėms.

Indą laikykite tamsioje vietoje. Vartokite po 2 stiklines per dieną, visą mėnesį. Perkoškite girą, o mišinį pasilikite kitam kartui.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer