Pagrobtu laikytas berniukas atsirado po 6 metų ir parašė močiutei žinutę: „Noriu grįžti namo“

Šešerius metus Prancūzijoje dingęs britas paauglys parašė močiutei žinutę: „Aš tave myliu, noriu grįžti namo“, kai jį paėmė pro šalį važiavęs vairuotojas.

Alexas Batty’is dingo 2017 metais per atostogas Ispanijoje su savo mama ir seneliu. Jie neturi 17-mečio globos teisių ir yra vis dar ieškoma dėl jo dingimo. Alexas yra jauno žmogaus centre Tulūzoje, o vėliau gali grįžti į JK su policijos ir konsuliniais pareigūnais.

Policijos šaltinis anksčiau sakė BBC, kad berniuką į policijos nuovadą nuvežė susirūpinęs vairuotojas, ankstų trečiadienio rytą pastebėjęs jį kelyje Pirėnų papėdėje. „Jis paaiškino, kad vaikščiojo keturias dienas, kad išvyko iš vietos kalnuose, nors nesakė iš kur“, – sakė siuntų išvežiotojas Fabienas Accidinis.

„Įvedžiau jo vardą į internetą ir pamačiau, kad jo ieškoma“, – sakė jis. F. Accidinis vietos žiniasklaidai sakė, kad paauglio planas buvo susirasti didelį miestą su ambasada ir paprašyti pagalbos. Vietoj to, jis kreipėsi pagalbos į Prancūzijos valdžios institucijas.

Alexas pasinaudojo F. Accidinio „Facebook“ paskyra, kad susisiektų su savo močiute, grįžusia į JK. Jis rašė: „Sveika, močiute, čia Alexas. Aš esu Prancūzijoje Tulūzoje. Labai tikiuosi, kad gausi šią žinutę. Aš tave myliu, noriu grįžti namo.“

BBC išsiaiškino, kad Alexo močiutė Susan Caruana, kuri taip pat yra jo teisėta globėja, yra per silpna, kad galėtų keliauti į Tulūzą, tačiau laikraščiui „The Sun“ ji sakė su juo susisiekusi. „Esu tokia laiminga. Kalbėjausi su juo ir jam viskas gerai“, – sakė ji, – „Tai toks šokas“.

BBC taip pat supranta, kad Prancūzijos prokuratūra Tulūzoje oficialiai perdavė bylą britų policijai ir ji nebėra Prancūzijos jurisdikcijoje. Tikimasi, kad Didžiosios Britanijos policijos pareigūnų ir konsulinių įstaigų darbuotojų komanda Alexą parveš JK jau penktadienį.

Manoma, kad Alexas gyveno atokiuose Pirėnų slėniuose ir keliavo iš vienos vietos į kitą su savotiška keliaujančia komuna. Vietovė Pirėnų papėdėje garsėja tuo, kad traukia žmones, ieškančius alternatyvaus gyvenimo būdo.

Alexas nesako, kur yra jo motina ir kur tiksliai gyveno Pirėnų kalnuose, BBC sakė prokuratūra.

www.tv3.lt

Site Footer