Pamačius, kas vyksta lėktuvo katastrofos vietoje, pribloškia: gyventojai puolė rinkti duženas ir daiktus

Vilniuje sudužus lėktuvui užfiksuota, kaip smalsuoliai laisvai vaikšto po įvykio vietą, renka orlaivio duženas ir knaisiojasi po išbyrėjusias siuntas. Policija paaiškina, kodėl nelaimės vieta nebuvo iš karto gerai aptverta.

Policijos generalinis komisaras Arūnas Paulauskas pripažino, įvykio vieta apima pakankamai didelę teritoriją, todėl tamsiu paros metu iš karto atsitverti reikiamo perimetro nebuvo galimybių.

Taip, buvo gausios policijos pajėgos. Matyt, jei ne tos policijos pajėgos, pašalinių turbūt būtų buvę daugiau, nes smalsių žmonių turime. Tikrai neatmetu, kad pavieniai atvejai, kuomet praeiviai <…> tikrai galėjo prieiti arčiau ir nusifotografuoti, nufilmuoti ir panašiai“, – per spaudos konferenciją Vyriausybėje kalbėjo A. Paulauskas.

Jis patikino, kad šiuo metu teritorija yra visiškai aptverta ir saugoma gausių policijos pajėgų.

„Kai tik prašvito ir atsirado galimybė tinkamai atsitverti visą perimetrą, tas buvo ir padaryta ir jau šiandien patekti pašaliniam asmeniui yra praktiškai neįmanoma. Objektas yra tiek ir dienos, ir tiek nakties metu saugomas gausių policijos pajėgų“,  teigė policijos vadas.

Anot A. Paulausko, policijos pareigūnai nepastebėjo, kad iš įvykio vietos būtų dingusios lėktuvo dalys.

Po lėktuvo katastrofos viešojoje erdvėje pasirodė vaizdo medžiaga, kaip smalsuoliai renka orlaivio duženas, fotografuojasi, filmuoja įvykio vietą.

Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl orlaivio katastrofos apklausta 19 liudytojų

Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl lėktuvo katastrofos jau apklausta 19 liudytojų – tai pirmieji į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai ir kiti asmenys. 

Taip pat buvo surinkta 12 tarnybinių policijos pranešimų apie įvykio situaciją. Atliktos tam tikros apžiūros, įskaitant ir įvykio vietos.

Ikiteisminį tyrimą atliks Lietuvos kriminalinės policijos biuras, jis tyrimą perėmė iš Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato.

„Tai yra specializuoti padaliniai, turintys patirtį, dirbantys su panašaus pobūdžio nusikalstamom veikom. Ikiteisminį tyrimą organizuos Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai“, – per spaudos sakė ikiteisminį tyrimą kontroliuojančios Generalinės prokuratūros prokuroras Artūras Urbelis

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 278 str. 2 ir 239 str.

„Lietuvos kriminalinės policijos biure dirba asmenys, turintys patirtį tirti panašias nusikalstamas veikas“, – teigė A. Urbelis.

Pareigūnai prašo asmenų, turinčių reikšmingos informacijos, užfiksuotos per vaizdo registratorius, pateikti juos per platformą e-policija.

Generalinis komisaras Arūnas Paulauskas sake, kad įvykio vietos apžiūra truks dar 2-3 dienas, įvykio vietą fiksuos dronai, tolesni veiksmai bus derinami su aviacijos ekspertais.

Vėliau orlaivio liekanos bus išgabentos iš įvykio vietos, dabar pareigūnai ieško angaro jų saugojimui.

ELTA primena, kad ankstų pirmadienio rytą už maždaug kilometro nuo Vilniaus oro uosto, Žirnių gatvėje, ties 5 namu, nukrito krovininis orlaivis „Boeing 737“. Jis priklausė Ispanijos oro bendrovei „Swift Air“, jį siuntų gabenimui naudojo kompanija DHL. Lėktuvas skrido iš Vokietijos miesto Leipcigo.

Atliekamas ikiteisminis tyrimas ne tik dėl galimos įrenginių netinkamos priežiūros ar remonto, bet ir dėl galimo tarptautinių skrydžių taisyklių pažeidimo, pranešė prokuratūra.

Po aviakatastrofos evakuotiems žmonėms bus pasiūlyta persikelti į socialinius būstus

Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas teigia, kad po pirmadienį Vilniuje įvykusios aviakatastrofos evakuotiems žmonėms bus siūloma persikelti į socialinius būstus.

Kol kas 13 žmonių gyvena viešbutyje, vienas asmuo gyvenamąją vietą susirado pats. Tarp būsto netekusių yra du nepilnamečiai. Dviejų aukštų gyvenamasis namas buvo nedraustas, kol kas neaišku, kiek kainuos jo atstatymo darbai, kas juos turės finansuoti, kai įvyko lėktuvo avarija.

Pasak mero, namo būklę dar vertins ekspertai. Šiuo metu name atjungtos visos komunikacijos, nėra elektros, vandens.

Su namo gyventojais išvyko bendrauti socialiniai darbuotojai, jie aiškinsis būsto netekusių asmenų poreikius.

„Planas yra dabar susirinkti visus poreikius, duomenis asmenų ir pradėti kalbėti apie už kelių dienų, o galbūt ir kitą savaitę jų perkėlimą į socialinius būstus. Mes pasiūlysime visiems persikelti į socialinius būstus, kol žmonės bus galima sugrįžti į savo būstus. Suprantama, kad dalis namo yra sugriauta, reikės atstatyti“, – antradienį Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė V. Benkunskas.

Anot jo, dėl aviakatastrofos evakuotiems asmenims bus pasiūlytos ir socialinės išmokos. Pasak V. Benkunsko, 13 evakuotų žmonių pirmadienį buvo tiekiamas karštas maistas, jie perkelti į viešbutį.

Pirmadienį Vilniuje kritęs ir sudužęs lėktuvas kliudė gyvenamąjį namą, lėktuvo nuolaužos dalį namo nugriovė.

V. Benkunskas užsiminė, kad pirminiai duomenys, tiriant, ar po aviakatastrofos galėjo būti padaryta žala gamtai, bus greičiausiai pateikti trečiadienį.

„Kol kas dėl nuotekų ir vandens – jokio užterštumo nėra. Oro matavimo rezultatai yra geri, tai kalba nebent gali būti dėl visų chemijų, išsiliejusių iš lėktuvo į viršutinius grunto sluoksnius. Jei tokius duomenis gausime, sluoksnis bus nuvalytas“, – dėstė V. Benkunskas.

www.tv3.lt

Site Footer