Atrodytų, kad šitaip viskam brangstant prekybininkai turėtų iš paskutinių kovoti dėl pirkėjų eurų ir pardavinėti tik kokybiškas prekes. Tačiau net ir dabar parduotuvių lentynose pasitaiko šleikštulį keliančių produktų. Prekybininkai dėl to atsiprašo.
Į portalą tv3.lt kreipėsi viena skaitytoja (vardas ir pavardė redakcijai žinoma), kuri savaitgalį užsuko į netoliese namų esančią parduotuvę „Maxima“.
Mėsos skyriuje jai į akis krito tai, kokios prekinės išvaizdos yra pardavinėjamos šviežios vištų blauzdelės.
„Sekmadienį užėjusi apsipirkti prie namų esančioje „Maximoje“ likau nustėrusi. Mėsos šaldytuve parduodamos pajuodavusios vištienos kulšelės. Suprasčiau, jei dar būtų nukainotos, bet čia… Nepagarba klientams“, – pasipiktino skaitytoja.
Ji patikslino, kad apsipirkti buvo Vilniaus Keramikų gatvėje esančioje prekybos tinklo parduotuvėje.
Aiškinasi incidento aplinkybes
Paprašyta pakomentuoti šią situaciją, „Maxima“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos direktorė Ernesta Dapkienė dėl jos apgailestavo.
„Atsiprašome klientų dėl šios situacijos. Mūsų prioritetas yra kokybė, todėl visada dėmesingai peržiūrime maisto produktus, o pastebėjus, kad jie neatitinka kokybės reikalavimų, operatyviai išimame iš prekybos. Apgailestaujame, kad šis konkretus gaminys pateko į šaldytuvo vitriną ir nebuvo pašalintas. Aiškinamės šio incidento aplinkybes“, – komentavo direktorė.
Ji patikino, kad įsigijus nekokybišką gaminį, pirkėjui visada bus grąžinti pinigai.
Klientai turėtų skambinti nemokama informacine linija 8 800 200 50, rašyti el. paštu klientai@maxima.lt ar tiesiog kreiptis į parduotuvių administraciją.
„Stengiamės gerinti klientų aptarnavimo kokybę ir visada laukiame mūsų pirkėjų atsiliepimų. Susidūrus su nemalonia situacija ar pastebėjus prekių kokybės neatitikimą, būtume dėkingi, jeigu klientai informuotų ir iškart galėtume ištaisyti situaciją“, – prašė E. Dapkienė.
Į ką atkreipti dėmesį perkant vištieną
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad vartotojai įsigydami paukštieną, turėtų kreipti dėmesį ne tik į kainą, tačiau ir į saugos bei kokybės rodiklius.
„Reikia atkreipti dėmesį, ar paukštieną parduodama iš šaldymo įrenginių ir ar jie veikia, patikrinti produkto ženklinimo etiketėje nurodytą tinkamumo vartoti terminą, patikrinti, ar nepažeista produkto pakuotė, jei įmanoma, fiziškai įvertinti produkto kokybines savybes (kvapą, spalvą), o įsigijus produktą prašyti pirkimo kvito.
Šviežia paukštiena turi būti švari, be matomų pašalinių priemaišų, be pašalinių kvapų, kraujosruvų, kraujo likučių. Patartina nevartoti paukštienos kurios paviršius padengtas gleivėmis, balsvai gelsvos spalvos su pilku atspalviu, su gelsvomis arba tamsiomis dėmėmis, nemalonaus kvapo. Tokie pakitimai gali signalizuoti, kad paukštiena jau yra sugedusi ir nėra tinkama žmonių maistui“, – įspėjo VMVT.
Tarnyba teigė, kad vištiena bei kiti šviežios mėsos produktai, kurie yra termiškai neapdoroti, visada šaldytuve turėtų būti laikomi sandariai, nesiliesti su kitais, jau paruoštais vartoti produktais.
„Taip pat svarbu, kad paukštiena būtų vartojama pakankamai termiškai apdorota, todėl labai svarbu ją ruošti pagal gamintojo etiketėje nurodytus reikalavimus.
Įsigijęs nekokybišką paukštieną (kol nesibaigė jo tinkamumo vartoti terminas), vartotojas visų pirma turėtų kreiptis į prekybos vietą ir reikalauti jį pakeisti kitu, tinkamos kokybės produktu (turėti įsigijimo čekį) arba prašyti grąžinti sumokėtus pinigus. Jei toks reikalavimas netenkinamas – galima kreiptis į VMVT“, – patarė tarnyba.