Pamerkite savo kojas vandenyje su actu: rezultatas maloniai nustebins

Mes dažnai nekreipiame per daug dėmesio į savo kojas, kol neateina basučių sezonas arba kol nepradeda niežėti tarpupirščių. Gal šiek tiek per ilgai apleidote kojas ir atėjo laikas tai ištaisyti?

Tiesiog pasidarykite sau gerą pedikiūrą namuose su vandeniu ir actu. Pasiskaitykite, kaip tai padaryti, rašo tips-and-tricks.co.

Gydykite plaukiko egzemą

Egzema yra dažna grybelinė pėdų infekcija, dažniausiai pasireiškianti ant pado ir tarpupirščiuose. Priešingai nei sako ligos pavadinimas, šia infekcija užsikrečiama ne tik  baseinuose, bet ir kitose vietose, jei vaikštote basomis kojomis. Dėl šios grybelinės infekcijos oda tampa  sausa, pleiskanojanti ir niežtinti, gali išsivystyti odos uždegimas ar atsirasti pūslių.

Dėl priešgrybelinio acto poveikio ši stipriai kvepianti medžiaga gali padėti gydyti grybelinę infekciją. Reguliariai mirkant pėdas šiame naudingame tirpale, sumažinsite simptomus ir suvaldysite infekciją.

Sudie prakaituotų kojų tvaikui

Bjaurus prakaituotų kojų kvapas dažniausiai atsiranda dėl ant kojų ir batuose likusio prakaito ir bakterijų derinio. Kadangi actas gali būti naudojamas tiek nuo grybelio, tiek nuo bakterijų, naudodamiesi šiuo tirpalu, pašalinsite nemalonų kvapą. Retkarčiais pasidarykite acto voneles − nebereikės raukyti nosies nusimovus batus. Po vonelės gerai nusiplaukite kojas, nes ne visiems patinka acto kvapas!

Pagalba išsausėjusioms pėdoms ir suskirdusiems kulnams

Suskirdę kulnai ne tik yra nemalonūs akiai, jie erzina ir yra skausmingi. Acto rūgštingumas sudrėkins jūsų išsausėjusias pėdas, netgi oda po šių procedūrų taps žymiai švelnesnė.

Acto vonelė pėdoms

Nepaprastai lengva palepinti savo kojas. Į vonelę pilkite 1 dalį acto ir 2 dalis šilto vandens  −  tiek, kad pilnai panirtų pėdos. Nesvarbu, kokį actą naudosite. Pamirkykite kojas 10–20 minučių acto vonelėje, tada visiškai išdžiovinkite. Pasidarykite vonelę kiekvieną dieną, kol pėdų būklė pagerės ir simptomai susilpnės ar išnyks.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer