Pasaulio čempionato auksą nuskynusi ukrainietė: „Mes niekada nepasiduosime ir kovosime iki galo“

Budapešte (Vengrija) pasibaigusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate sekmadienį emocingą pergalę iškovojo Ukrainos šuolininkė į aukštį Jaroslava Mahučich, pirmą kartą laimėjusi tokias stambias varžybas.

Nors J.Mahučich dar tik 21-eri, ji jau ne vienerius metus yra įvardijama tarp moterų šuolių į aukštį varžybų favoričių. Visgi, iki šiol jai vis pritrūkdavo iki aukso: 2019 m. pasaulio čempionate laimėtas sidabras, 2021 m. Tokijo olimpiadoje – bronza, o 2022 m. pasaulio čempionate – sidabras. Tik 2022 m. ji pelnė auksą pasaulio uždarų patalpų čempionate.

Finalo Budapešte pradžia ukrainietei irgi nebuvo sklandi. Nors 1,90 m aukštį ji įveikė pirmu bandymu, bet kartą suklydo mėgindama įveikti 1,94 m aukštį ir tuomet buvo nukritusi į 4-ą vietą.

J.Mahučich atsitiesė, kai pirmu mėginimu įveikė 1,97 m aukštį. Iki tol ją lenkusios varžovės pridarė klaidų ir ukrainietė dalijosi pirmą vietą su australe Nicola Olyslagers. 1,99 m aukštyje ukrainietė vėl neklydo ir tapo lydere. Į antrą vietą pakilo titulą gynusi australė Eleanor Patterson, o N.Olyslagers buvo trečia.

Auksiniu tapo antrasis J.Mahučich šuolis 2,01 m aukštyje. E.Patterson su N.Olyslagers atliko po 3 nesėkmingus bandymus ir atitinkamai pasidalino sidabrą bei bronzą. Vieną bandymą į 2,01 m aukštį buvo perkėlusi britė Morgan Lake, kuri šoko nesėkmingai ir tenkinosi ketvirta vieta. J.Mahučich vėliau dar bandė gerinti karjeros rekordą, bet 2,07 m aukščio neįveikė.

„Jausmas neįtikėtinas. Man pagaliau tai pavyko – iškovojau auksą savo valstybei. Mes niekada nepasiduosime ir kovosime iki galo!“, – emocingai po finalo kalbėjo J.Mahučich.

Jaunoji ukrainietė ne kartą kalbėjo apie tai, kaip šiuo metu jai sunku ruoštis varžyboms. Dėl karo ji negali treniruotis gimtinėje, o savo artimuosius mato kur kas rečiau nei norėtų. Prieš kvalifikaciją Budapešte rusai paleido raketas į gimtąjį J.Mahučich miestą Dniprą, tačiau ji susikaupė savo startui ir galiausiai Budapeštą paliks su svarbiausiu karjeros trofėjumi.