Pasivaikščiojimas Kernavėje virto siaubu: 6-metė su mama patyrė košmarą

Šešiametę, einančią pasivaikščioti kartu su mama, užpuolė įsiutęs kaimynės šuo. Ir nors po užpuolimo Kernavėje, itin lankomoje vietoje, praėjo kelios dienos, nei mama Jurgita, nei jos dukrytė iki šiol negali atsigauti.

Naujienų portalo tv3.lt paprašius pasidalinti, kas įvyko visai šalia Baltojo kalno, Kernavėje, mama Jurgita pasakojo, kad kelios akimirkos priminė tikrą veiksmo filmą, kuris neapsiėjo be kraujo ir liūdnų pasekmių. Savo ruožtu Širvintų rajono savivaldybės merės patarėja Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė sakė, kad šiuo metu ieškoma tiek šuns šeimininkė, tiek pats šuo.

Puolė netikėtai

Viskas įvyko dienos metu ir labai netikėtai, pasakoja pašnekovė. „Buvo geras oras, išėjome su dukra pasivaikščioti.

Būtent tas kartas pasibaigė labai nelaimingai. Mūsų gatvė nėra didelė, jau senokai vietiniai gyventojai kenčia nuo šio šuns.

Nelaimė įvyko labai greitai ir baugiai. Šuo pribėgo prie savo tvoros iš kiemo pusės, mes krūptelėjome, tačiau nuraminau dukrą, kad jis kitapus ir tikrai nereikia jaudintis. Ėjome kita gatvelės puse, tačiau netikėtai jis išdygo prieš pat mus ir puolė“, – įvykio detales prisiminė Jurgita.

Kando mamai ir dukrai

Toliau viskas vyko lyg kino filme: „Mes sustingome, jis stvėrė man į ranką. Aš bandžiau tą ranką su juo nupurtyti, bet jis labai didelis ir masyvus, todėl mus pargriovė.

Bandžiau uždengti vaiką savimi, tačiau jis įkando ir jai. Kišau batą, bet jis ir jį nuavė. Tada staigiai ėmiau kelti vaiką į medį, pasisodinau ant pečių. Situacija buvo klaiki“, – pasakojo Kernavės gyventoja.

Šeimininkė vadina draugišku

Ji atvira – visa laimė, kad viskas baigėsi, palyginti, gerai, tačiau tokioje situacijoje galėjo atsidurti ir vaikai be tėvų priežiūros, ir net kūdikiai, kuriems toks įkandimas gali baigtis net mirtimi.

„Tas šuo labai didelis ir nors šeimininkė tikina, jog jis – itin draugiškas, tačiau nuo jo gyventojai kenčia jau kelerius metus.

Yra fiksuotų pavienių atvejų, kad jis yra įkandęs, tačiau niekas nepasikeitė. Mes iškart po šio atvejo kreipėmės į savivaldybę ir didžiausias mano noras šiuo metu, kad to šuns neliktų.

Gyvename lankomame miestelyje, todėl tikrai kyla reali grėsmė gyvybei.“

Jaučia pasekmes

Moteris sakė, kad po įvykio pasirodė medikams – pati ji buvo paskiepyta nuo pasiutligės, o vaikui užklijuotas specialus pleistras, imituojantis susiuvimą.

Dabar pašnekovė atvirai sako, kad baisiausia šioje situacijoje ne žaizdos, bet noras užbėgti kitiems kraupiems įvykiams už akių.

 „Šeimininkė sakė, kad atlygins žalą, bet ne to man reikia – svarbiausia, kad tokie įvykiai su galimomis liūdnomis pasekmėmis nepasikartotų. Norisi, kad daugiau niekam nekiltų grėsmė.

Po šio įvykio kreipiausi visur, kur galėjau – savivaldybė sureagavo labai greitai, tačiau kiek žinau, kol kas nieko konkretaus dėl šio atvejo nėra padaryta.“

Jurgitos teigimu, tiek ji pati, tiek šešiametė po įvykio gyvena didelėje baimėje – dukra, kaip sakė pašnekovė, naktimis sapnuoja košmarus, dažnai prabudusi verkia, jai sunku užmigti.

Ieškoma šuns ir šeimininkės

Kaip skelbiama Širvintų rajono savivaldybės puslapyje ir kaip naujienų portalui tv3.lt komentavo merės patarėja Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė, šiuo metu tiek šuo, tiek jo šeimininkė yra ieškomi. 

„Jeigu pažeidėja neatsilieps, bus skelbiama paieška – toks policijos sprendimas.

Savivaldybės viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus specialistai, seniūnė Birutė Jankauskienė ir policija vasario 21-ąją su sprendimu paimti ir perduoti agresyvų šunį globos organizacijai vyko į vietą.

Dvi valandos praleistos be rezultato – gyvūno šeimininkė durų neatidarė, telefonu neatsiliepė. Sprendimas neįvykdytas.

Namų teritorijoje ir miestelyje šuo nebuvo pastebėtas.Situacija ir toliau išlieka stebima, o policijos pareigūnai kvies pažeidėją į apklausą.

Jeigu neatvyks, bus skelbiama šeimininkės paieška. Bet kokiu atveju bus dedamos visos pastangos sprendimą įvykdyti ir šunį paimti. Jei gyventojai pastebės miestelyje šį šunį, prašome kuo skubiau informuoti policiją.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer