Paskutinė „Azovstal“ gynėjo nuotrauka: „Štai ir viskas. Ačiū už prieglobstį „Azovstal“ – mano mirties ir mano gyvenimo vietai“

„Azovstal“ gynėjas, bataliono „Azov“ karys šaukiniu „Orest“, nuo pat karo pradžios gynęs Mariupolį, pasidalijo paskutinėmis nuotraukomis iš buvusios gamyklos teritorijos.

Įspūdingo jautrumo nuotraukas ir žodžius jis paviešino savo „Instagram“ paskyroje. Nuotraukoje matyti karys gamyklos griuvėsių aplinkoje. Ši vieta buvo tapusi jo namais ir tvirtove daugiau nei porai mėnesių.

„Štai ir viskas. Ačiū už prieglobstį „Azovstal“ – mano mirties ir mano gyvenimo vietai“, – parašė jis.

Nėra žinoma, koks yra šio kario likimas, ar jis jau pateko į Rusijos nelaisvę, ar liko „Azovstal“ teritorijoje.

Šią savaitę, po daugelį mėnesių trukusio pasipriešinimo Rusijos kariuomenės pajėgoms, dalis Ukrainos karių paliko gamyklos teritoriją ir pateko rusams į rankas. Ukraina teigia, kad karius bus siekiama išmainyti į kitus belaisvius.

Tarptautinis Raudonasis Kryžius ketvirtadienį pranešė užregistravęs „šimtus“ ukrainiečių karo belaisvių, išvežtų iš Rusijos pajėgų apsuptos metalurgijos įmonės „Azovstal“ Ukrainos pietrytiniame uostamiestyje į Maskvos kontroliuojamas teritorijas.

Kol kas nėra aišku, kiek „Azovstal“ liko jo gynėjų ir koks bus tolimesnis jų likimas. „Azovstal“ teritoriją gynė savanorių bataliono „Azov“ ir 36-osios jūrų pėstininkų brigados kariai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer