Paskutiniai dukros žodžiai mirusiam tėčiui verslininkui Vaidui Šimaičiui: veria širdį

Sekmadienį pajūrį ir vėliau visą Lietuvą pasiekė skaudi žinia – mirė žinomas verslininkas, buvęs savivaldybės tarybos narys 51-erių Vaidas Šimaitis. Prisiminimai apie jį gyvi iki šiol – žuvusiojo dukra Deimantė Margerė pasidalino labai jautriais žodžiais.

Myliu tave, Tėti. Per gyvenimą ėjai su šypsena, juoku ir charizma.

Gyvenai čia ir dabar, o kaip Tu be proto stipriai mylėjai gyvenimą, kuris nepagailėjo iššūkių. Tavo darbštumas ir užsispyrimas padarė didelius dalykus! Tu Šventosios laukuose sukūrei nuostabų kurortą – Eliją.

Tu mano žvaigždė ir motyvacija. Visada.

Be Tavęs mums bus sunku. 51, o turėjai sulaukti 90 ir anūkus išmokyt daug dalykų“, – pasidalino žuvusiojo dukra Deimantė Margerė.

Palangos meras apie verslininko mirtį: nuovargis padarė žiaurų darbą

Jautriais prisiminimais apie V. Šimaitį socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Anot jo, paskutiniu metu velionis nepaisant sveikatos problemų, išliko darbštus ir pilnas įvairiausių idėjų.

„Kai žmogui likimas atseikėjo tik penkiasdešimt vienerius metus

Šiandien ankstų rytą į mano telefoną atskriejo šokiruojanti žinutė – žuvo Vaidas Šimaitis. Žuvo ten, kur visi turime jaustis saugiausiai, – savo namuose.

Ko gero, nesu sutikęs kito tokio žmogaus, kurio galvoje vienu metu būtų tokios begalės idėjų, sumanymų, planų ir projektų, kuris praktiškai vienas pats ar padedamas šeimos kūrė daugybę verslų.

Nepaisant sveikatos, nuovargio, nepaisant to, jog visai prieš kurį laiką sveikata buvo taip sušlubavusi, jog prireikdavo ir medikų pagalbos. Visas laikas – sumanymams realizuoti, verslams išplėtoti, visuomeninei veiklai, naujoms idėjoms, šeimai, o sau – paros trupiniai.

Štai ir šiąnakt, apie pirmą valandą nakties, Vaidas kartu su sūnumi baigė dienos darbus ir grįžo į statybvietę – į namus, kurie dar statėsi. Sūnaus palydėtas ir jo akivaizdoje Vaidas pakilo laiptais į antrąjį aukštą ir, dar būdamas ant laiptų, prarado pusiausvyrą ir krito žemyn. Nuovargis padarė savo žiaurų ir negailestingą darbą.

Vaidas buvo vienas iš aktyviausių ir labiausiai žinomų Šventosios verslininkų. Jo sumanytas ir pastatytas „Elijos“ projektas kardinaliai pakeitė Šventosios veidą ir turėjo labai didelės įtakos tam, kad ir kiti investuotojai kitaip pažvelgė į šią Palangos gyvenvietę.

Jis buvo labai aktyvus Šventosios uosto atstatymo idėjos palaikytojas, ir tas palaikymas nebuvo kalbų lygmenyje – Vaidas įkūrė Šventosios žuvininkystės vietos veiklos grupę, buvo Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupių tinklo pirmininkas. Jo dėka parašytas projektas gavo finansavimą ir šios lėšos nukeliavo Šventosios uosto atstatymo darbams.

Jis visada svajojo, kad ateis laikai, kai į uostą įplauks jachtos bei laiveliai su mūsų bei užsienio turistais, kad vietos žvejai ne tik į krantą parplukdys savo laimikį, bet ir čia pat veiks žvejiško kulinarijos paveldo miestelis.

Vaido planuose buvo ir didžiulio vandens atrakcionų parko Šventojoje statybos. Jau buvo parengtas ir techninis šio traukos objekto projektas.

V.Šimaitis net tris kadencijas buvo Palangos miesto tarybos narys, paskutinįsyk – 2015 – 2019 metais. Buvo labai aktyvus ir, kaip visada, sumanymų kupinas politikas“, – rašė Palangos meras.

 

Harley Davidson“ motociklai – tai buvo Vaido silpnybė“

„Harley Davidson“ motociklai – tai buvo Vaido silpnybė. Jis be galo žavėjosi šiomis dviratėmis mašinomis, kartas nuo karto palėkdavo su vėjeliu ir labai savojo, kad Šventoji taptų viso pasaulio baikerių mėgiama ir lankoma vieta. Štai ir ateinantį savaitgalį Šventojoje turėjo vykti Vaido sumanytas, įgyvendintas ir iki tarptautinio ir labai populiaraus lygio išplėtotas baikerių festivalis. Iki jo Vaidas nedagyveno vos keturias paras…

Vaido visas gyvenimas nebuvo paprastas – daugybė sumanymų, įgyvendinamų projektų ir tuo pačiu daugybė kliūčių, trukdžių, jėgas alinančių problemų ir jų sprendimų. Bet Vaidas niekada nesustojo, deja, kol nebuvo šitaip tragiškai šiąnakt likimo sustabdytas.

Nuoširdžiai užjaučiu Vaido mamą Reginą, žmoną Ramunę, vaikus Deimantę, Luką ir Mindaugą. Suprantu, kaip Jums bus sunku netekus sūnaus, vyro, tėvo, netekus paties svarbiausio šeimos ramsčio. Nepaprastai skaudu ir liūdna, kad likimas tokiam aktyviam žmogui atseikėjo tiek nedaug laiko“, – rašė Palangos meras Š. Vaitkus.

Nukrito nuo laiptų savo namuose

Apie velionio mirtį BNS patvirtino Palangos savivaldybės tarybos Daugumos frakcijos lyderis, konservatorius Dainius Želvys.

„Taip, tikrai galiu patvirtinti – Vaidas Šimaitis. Esame taryboje dirbę tris kadencijas (…). Tai – tikrai nelaimingas atsitikimas, tą galiu patvirtinti, žinau. Prie jo namų buvo iškasta duobė, jis ten nukrito“, – BNS teigė D. Želvys.

Anot jo, verslininkas ir politikas Šventojoje jis turėjo įvairių verslų.

„Jis ir (viešbutį – BNS) „Eliją“ pastatė visą, Kopų gatvėje yra išsinuomojęs uosto direkcijos sklypą, daug investavęs šią vasarą (…). Kaip kolegą prisimenu jį tik gerai, jis buvo vienas tų žmonių, kuris išmanė įstatymus, išmanė, kaip statyti, rizikuodavo“, – kalbėjo D. Želvys.  

Palangos meras Šarūnas Vaitkus, sekmadienį feisbuke pasidalinęs užuojauta žuvusiojo verslininko ir buvusio politinio bendražygio šeimai, teigė, kad nelaimė įvyko sekmadienį, apie pirmą valandą nakties, kai V. Šimaitis grįžo į vis dar statomus namus.

„Sūnaus palydėtas ir jo akivaizdoje Vaidas pakilo laiptais į antrąjį aukštą ir, dar būdamas ant laiptų, prarado pusiausvyrą ir krito žemyn. Nuovargis padarė savo žiaurų ir negailestingą darbą (…) Nepaprastai skaudu ir liūdna, kad likimas tokiam aktyviam žmogui atseikėjo tiek nedaug laiko…“, – rašė Š. Vaitkus.

Pasak jo, V. Šimaitis buvo vienas aktyviausių ir žinomiausių Šventosios verslininkų, turėjo begalę idėjų, o jo įgyvendintas „Elijos“ projektas „kardinaliai pakeitė Šventosios veidą“ ir turėjo labai didelės įtakos kitų investuotojų požiūriui.

Anot mero, V. Šimaitis žavėjosi „Harley Davidson“ motociklais – po kelių dienų Šventojoje turėjo vykti ir jo inicijuotas kasmetinis baikerių festivalis „Beach bike fest“.

„Ko gero, nesu sutikęs kito tokio žmogaus, kurio galvoje vienu metu būtų tokios begalės idėjų, sumanymų, planų ir projektų, kuris praktiškai vienas pats ar padedamas šeimos kūrė daugybę verslų“, – rašė meras.

Anot savivaldybės vadovo, V. Šimaitis įkūrė Šventosios žuvininkystės vietos veiklos grupę, buvo Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupių tinklo pirmininkas, inicijavo projektą, po kurio gautas finansavimas Šventosios uosto atstatymo darbams.

Naujienų portalas „15min“ skelbė, kad V. Šimaitis buvo sulaukęs Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) kaltinimų dėl 60 tūkst. eurų mokesčių vengimo ir ketvirčio milijono eurų pasisavinimo. Pats verslininkas kaltinimus vadino susidorojimu ir kaltę neigė.

Tuo metu naujienų portalas „Atvira Klaipėda“ skelbia, kad penktadienį Klaipėdos apygardos teismas šioje byloje V. Šimaitį pripažino kaltu pagal keturis epizodus dėl bendrovių „Harlio dirbtuvės“ ir „Palangos ūkis“ veiklos, jam paskirta beveik 8,3 tūkst. eurų bauda. Jo sutuoktinė Ramunė pripažinta kalta dėl apgaulingos apskaitos ir turto pasisavinimo, jai skirta per 4,1 tūkst eurų bauda, dar vienai nuteistajai Giedrei Stonkuvienei – 4,5 tūkst. eurų bauda.

Pasak „Atviros Klaipėdos“, teismas kartu nurodė iš V. Šimaičio ir G. Stonkuvienės išieškoti 203,9 tūkst. eurų, o iš jo ir sutuoktinės – 46,7 tūkst. eurų. Iš bendrovės „Palangos ūkis“ ir subsidiariai iš G. Stonkuvienės bei V. Šimaičio valstybei buvo priteista 58,9 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti. Nuosprendis dar gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.

 Anot D. Želvio, V. Šimaitis savo narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje sustabdė prieš daugiau nei metus. V. Šimaitis dirbo Palangos savivaldybės taryboje tris kadencijas, šių metų rinkimuose jis taip pat kandidatavo su TS-LKD sąrašu, tačiau į tarybą nepateko.

Kaip skelbė policija, 1972 metais gimęs vyras rastas negyvas statybvietėje sekmadienio naktį, 3 val. 28 minutės.  Pirminiais pareigūnų duomenimis, jis savo namo kieme persisvėrė per tvorą ir nukrito į apačioje esančią statybvietę. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer