Patriarchas Kirilas surado kaltininkus, įskaitant ir Lietuvą, dėl kritusio gimstamumo Kaliningrade

Rusijos patriarchas Kirilas įvardijo Kaliningrado srities gimstamumo skaičiaus kritimą „geopolitine problema“, nes, anot jo, „regionas yra apsuptas nedraugiškų šalių“. Kokiu būdu aplinkinės šalys prisidėjo prie Kaliningrado srities gimstamumo mažėjimo jis paaiškino labai aptakiai, tačiau akcentavo abortų žalą.

Kremliaus parankiniu ir Rusijos stačiatikių vado patriarcho Kirilo (Vladimiras Gundiajevas) teigimu, regionas „išmiršta“ vietoje to, kad ten augtų daugiavaikių šeimų skaičius: „Kaliningrado sričiai gyventojų skaičių netektis – tai geopolitinė problema, nes mūsų sritis – tai eksklavas, apsuptas taip pat ir nedraugiškų Rusijai valstybių“, – pareiškė patriarchas.

Jo manymu, aplinkinės šalys kaltos dėl to, jog įvyko „šiuolaikinio žmogaus moralės iškraipymas“ – daugiavaikė šeima nebėra privaloma, o tėvai tariamai puola darytis abortus „nenorėdami papildomų rūpesčių“.

Jis taip pat pateikė sociologinės apklausos rezultatus, kurioje, anot jo, net 97 proc. respondentai tariamai pasisakė „už vaiko gyvybės apsaugą nuo jo pradėjimo momento“. Savo sensacingos apklausos šaltinių V. Gundiajevas nepateikė.

„Todėl mūsų bažnytiniai pamokslai, mūsų bažnytinės pastangos, be kita ko, neabejotinai bus grindžiamos daugumos rusų nuomone“, – paaiškino jis.

Savo kalboje jis akcentavo būtinybę atsisakyti abortų šalies klinikose ir pareiškė, kad net 13 iš 20 privačių klinikų regione atšaukė licencijas atlikti abortus. Patriarcho Kirilo teigimu, tai nulėmė sprendimas viešai įvardinti klinikas, kurios sutinka nutraukti nėštumą.

Patriarchas Kirilas jau daugelį metų siūlo uždrausti abortus Rusijoje, tačiau aukščiausioji šalies valdžia kol kas nedrįsta imtis šio žingsnio dėl menko palaikymo akademinėje visuomenėje.

Rusijai pradėjus kovą su Vakarais šalyje taip pat pasigirdo siūlymų drausti moterims aukštąjį mokslą ir darytis abortus iš šalies politikų.

www.tv3.lt

Site Footer