Pirmą kartą pripažino nesėkmę – „Wagner“ įkūrėjas Prigožinas patvirtino rusų fiasko Bachmute

Privačios karinės bendrovės „Wagner“ įkūrėjas ir vadovas Jevgenijus Prigožinas atsakomybę už nesėkmes Bachmute bando permesti Rusijos gynybos ministerijai, teigia JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai.

Naujausioje savo apžvalgoje instituto analitikai rašo, kad J. Prigožinas bando pateisinti „Wagner“ samdinių pažangos stoką Bachmute, Rytų Ukrainoje, taip patvirtindamas ankstesnius ISW vertinimus, kad Rusijos puolimas Bachmute jau pasiekė kulminaciją.

Taigi analitikai pažymi, kad interviu vienai iš Rusijos propagandinių žiniasklaidos priemonių gruodžio 31 d. J. Prigožinas teigė, kad „Wagner“ samdiniai negalėjo pralaužti Ukrainos gynybos Bachmute. Jo teigimu, puolimo operacijos labai vargina, nes kiekvienas namas mieste yra „tvirtovė“. Taip pat J. Prigožinas sakė, kad ukrainiečiai turi gynybines linijas Bachmute kas 10 metrų, todėl Rusijos kariai turi išvalyti pastatą po pastato.

„Prigožinui tai reikšmingas posūkis ir pirmą kartą jis pristatė „Wagnerio“ samdinių veiklą Bachmute kaip iš tikrųjų nesėkmingą. Spalio mėnesį Prigožinas pareiškė, kad „Wagner“ kariai, kurie veikia Bachmute, per dieną juda 100–200 metrų. „Wagner“ vykdė informacines operacijas, teigdami, kad sėkmę Bachmute pasiekė be kitų Rusijos pajėgų pagalbos“, – rašoma ISW pranešime.

Analitikai mano, kad J. Prigožinas tikriausiai kuria informacines sąlygas, siekdamas perkelti atsakomybę už „Wagner“ samdinių nesėkmes Bachmute Rusijos gynybos ministerijai arba Rusijos gynybos pramonei.

„Wagner“ samdiniai sakė Prigožinui, kad jiems nepavyko prasibrauti pro ukrainiečių pozicijas Bachmute dėl nepakankamo šarvų, amunicijos ir 100 mm sviedinių kiekio. Šiuo pareiškimu siekiama permesti asmeninę „Wagner“ ir Prigožino atsakomybę nesugebėjus užimti Bachmuto platesnėms Rusijos išteklių paskirstymo problemoms“, – pažymi ISW analitikai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer