Pirmosios dienos už grotų: atsakė, kaip jaučiasi Masiulis, Gapšys ir Kurlianskis

Visi trys nuteistieji „MG Grupės“ korupcijos byloje asmenys – Eligijus Masiulis, Vytautas Gapšys ir Raimondas Kurlianskis – jau leidžia dienas Kauno kalėjime.

Pirmieji du, dėl to, kad yra politikai, ir liks atlikti bausmės Kaune, tuo metu dėl R. Kurlianskio kalinimo vietos bus nuspręsta artimiausiu metu.

Lietuvos kalėjimų tarnybos atstovai naujienų portalui tv3.lt teigė, kad sprendimai dėl nuteistųjų skyrimo į pusiau atviro tipo bausmės atlikimo vietą bei į gyvenamąją vietą bus priimti dar šią savaitę.

Sprendimus priims tarnybos Kauno kalėjimo viršininkas.

Taip pat pridurta, kad nuteistieji jaučiasi gerai, dėl sąlygų nesiskundžia, jokių skundų neišreiškė, yra patenkinti korektišku ir profesionaliu pareigūnų bendravimu.

Apeliacinio teismo bausmė

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad praėjusį trečiadienį Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė pirmos instancijos teismo sprendimą ir nuteisė visus kaltinamuosius koncerno „MG Grupė“ (anksčiau vadinosi „MG Baltic“) politinės korupcijos byloje, trims iš jų buvo paskirtos realios laisvės atėmimo bausmės.

Buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui skirti šešeri metai laisvės atėmimo ir beveik 19 tūkst. eurų bauda, buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui – pusšeštų metų laisvės atėmimo.

Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys taip pat pripažintas kaltu, jam skirti ketveri metai ir šeši mėnesiai laisvės atėmimo. Jau aišku, kad E. Masiulis ir V. Gapšys bausmę turėtų atlikti Kauno kalėjime, kuriame sėdi su politika ar teisėsauga susiję asmenys.

Tik R. Kurlianskis dar nėra tikras, kur atliks bausmę. Jis gali būti paskirtas į Pravieniškių 1-ą, 2-ą, Alytaus, Marijampolės, Vilniaus kalėjimus. Sprendimas dėl to dar nėra priimtas. Vis dėlto, įstatyme dar yra numatyta viena galimybė, kuri leistų nuteistiesiems bent laikinai sustabdyti bausmės vykdymą.

Visi nuteistieji per 3 mėnesius turi teisę kreiptis į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą (LAT). Jie taip pat turi teisę kreiptis į LAT, kad būtų sustabdytas šio Apeliacinio teismo nuosprendžio vykdymas.

Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, LAT bausmės vykdymą sustabdo tik išimtinais atvejais. Be to, toks prašymas gali būti teikiamas tik kartu su kasaciniu skundu. Ir jis būtų svarstomas tik tuomet, jei pats kasacinis skundas būtų priimtas.

Galimybe skųsti sprendimą penktadienį jau pasinaudojo V. Gapšys. Jis prašo visiško išteisinimo ir atidėti Lietuvos apeliacinio teismo skirtos bausmės vykdymą, kol byla bus išnagrinėta LAT.

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ ekspertai aptarė, kokiais atvejais LAT gali atidėti ar stabdyti bausmės vykdymą. Anot jų, tai įvyksta itin retais atvejais, pavyzdžiui, kai reali kalinimo žala tuo metu yra gerokai didesnė, nei žmogų palikus papildomam 1-2 mėnesiams laisvėje. Bausmės vykdymą gali būti nuspręsta atidėti, jei, tarkime, nuteistasis laukia gydymo ar operacijos arba yra iškilusios neeilinės šeimyninės aplinkybės. Visą laidą galite rasti čia.

Paskutinė galimybė išsisukti

Po Lietuvos apeliacinio teismo sprendimo, byla buvo perduota pirmai instancijai – Vilniaus apygardos teismui. Apeliacinio teismo sprendimas įsiteisėjo, tačiau jo vykdymo kontrolė numatyta tvarka perduota į Vilniaus apygardos teismo rankas.

Tuo pačiu nuteisti fiziniai ir juridiniai asmenys turi teisę skųsti nuosprendį Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT).

Byla ketvirtadienį jau pasiekė Vilniaus apygardos teismą, tad per tris darbo dienas pagal joje įvardytas bausmes bus atitinkamai kreipiamasi į konkrečias institucijas.

Apie nuteistuosius kalėti bus informuotas Kalėjimų departamentas. Apie gavusius pinigines bausmes – Valstybinė mokesčių inspekcija.

Šios institucijos tęs paskirtų bausmių vykdymo procesą. Sulaukę vykdymo raštų, nuteisti fiziniai asmenys turės prisistatyti į policiją patys arba bus atvesdinti pareigūnų. Visi jie bus pristatyti į Kauną, o tada du liks šiame mieste, o dėl trečiojo dar bus sprendžiama. Pristačius asmenis į Kauną, paskirstymas įvykdomas per 10 darbo dienų.

Opozicija anksčiau ketvirtadienį paraginus Liberalų sąjūdžio vadovei, Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen pasitikrinti, ar ji turi parlamento pasitikėjimą, G. Nausėda sakė, kad „tai yra valdančiosios koalicijos reikalai“.

Apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėja iš karto, paskelbimo dieną, bet dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Kai kurie iš nuteistųjų politinės korupcijos byloje jau yra pasakę, kad tai darys.

Nuteistieji Aukščiausiojo Teismo gali prašyti sustabdyti nuosprendžio vykdymą, tokią teisę jiems numato įstatymas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer