Tragikomiškas konfliktas Alytaus rajone: nesugebėję girtam vyrui uždėti antrankių, du policijos pareigūnai dešimtis kartų čirškino jį elektrošoku. O incidentas kilo dėl to, kad pro šalį ėjęs girtas vyriškis pareigūnus neva įžeidė necenzūriniais žodžiais.
Tiesa, pats nelaimėlis ginasi – policininkų sako neįžeidinėjęs, o replikavęs sūnui. O besidalydami socialiniuose tinkluose vaizdo įrašu, kaip du policininkai grumiasi su išgėrusiu šešiasdešimtmečiu, žmonės ir piktinasi pareigūnų elgesiu ir juokiasi iš jų neprofesionalumo.
„Kodėl žmogų mušat? Kodėl žmogų sumušėt? Ko jūs jį mušat, ką jis jums padarė?“, – vaizdo įraše girdisi tokie vietinių klausimai pareigūnams.
Išplatintame vaizdo įraše taip pat matyti, kaip policininkas su porininke, galynėjasi su girtu, ant žemės parverstu šešiasdešimtmečiu Takniškių kaimo gyventoju. Kai kurie žmonės „Facebooke“ atvirai piktinasi policininkų neprofesionalumu – nepasisekus uždėti antrankius, jie gulintį žmogų puolė tramdyti „tazeriu“.
Incidentas įvyko ketvirtadienį. Esą pareigūnai atvyko aiškintis smulkios avarijos, o Stasys su sūnumi tiesiog ėjo pro šalį ir šalia policininkų esą nusikeikė. Vienam policininkui per grumtynes buvo praskelta lūpa.
„Eismo įvykio vietoje buvo keletas neblaivių asmenų, kurių vienas įžeidė policijos pareigūnus necenzūriniais žodžiais. Sulaikomas pasipriešino, taip sužalodamas policijos pareigūną ir pats nukentėdamas“, – apie įvykį teigė Alytaus policijos atstovė Kristina Janulevičienė.
Pareigūnų elektrošoku čirškintas Stasys, po grumtynėmis pasibaigusio konflikto prabėgus keturioms dienoms parodė ir mėlynes, ir žymes nuo „tazerio“.
„Nejaučiau to elektrošoko, nežinau… Ir čia, ir čia, ir čia. Sakau, tai ką čia man durstai?“, – incidentą prisiminė jis.
Pasak Alytaus policijos atstovės, per konfliktą vyriškiui buvo sumušta krūtinė. Ir Stasys, ir jo bendradarbis neslėpė pasipiktinimo policininkų veiksmais.
„Kelėniais vaikščiojo ant žmogaus, vistiek 60 metų, turėt reikia sąžinės, jaunas vyras“, – pyko jis.
Vyras dievagojosi pareigūnų neįžeidinėjęs. Kodėl buvo aptalžytas – taip pat nesuprato. Esą necenzūriniai žodžiai buvo skirti sūnui, su kuriuo diskutavo apie avariją, pasirodžiusią abiems nereikšminga. Bet pareigūnų Stasys sako nesiuntęs niekur.
Po galynėjimosi vyras paprašė ir medikų pagalbos, bijojo, kad nebūtų lūžę šonkauliai. Vyro bičiulis antrino nesupratęs kodėl prieš Stasį policininkai naudojo „tazerį“, jis esą niekada nebuvęs agresyvus.
„Ar taip galima elgtis su 60-mečiu žmogum? Ar jeigu būtų agresyvus, ar dirbčiau su juo? Vyras, kaip vyras“, – pareigūnų elgesio tikino nesupratęs Stasio kolega Juozas.
Teisininkai griežti. Lietuva Europos žmogaus teisių teisme jau yra pralaimėjusi kelias bylas dėl perteklinio „tazerio“ naudojimo. Valdemaras Bužinskas stoja Stasio pusėn. Jis mano, kad pareigūnai turėtų būti labiau psichologiškai atsparūs ir fiziškai pasiruošę nei pasirodė šie.
„Jis gali būti panaudotas, kaip taisyklė, tik tokiais atvejais, kai kyla grėsmė pareigūno sveikatai arba gyvybei. Tai nežinau, ar čia buvo tokia situacija“, – teigė teisininkas Valdemaras Bužinskas.
Kiek kalta policija, o kiek yra Stasio kaltės, dabar aiškinasi pareigūnai. Kol kas policijoje vyksta aplinkybių patikrinimas, po jo, pareigūnų vadovybė spręs ar reikia tarnybinio patikrinimo dėl policininkų veiksmų.
Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.