Plinta žadą atimantis vaizdo įrašas iš Šventosios: parodė visiems

Vakar Šventosios pajūryje buvo užfiksuotas ypatingas gamtos reiškinys. Tai – vandens viesulas, kuris susiformavo jūroje, netoli kranto. Jis gyvavo apie 10–15 minučių.

Šis reiškinys buvo nufilmuotas ir juo buvo pasidalinta socialiniuose tinkluose. 

Įamžino viesulą

Šio viesulo vaizdo įrašu buvo pasidalinta socialiniame tinkle „Facebook“, „Orų ir klimato Lietuvoje“ puslapyje. Dėl to puslapio kūrėjai apie vandens viesulą papasakojo šiek tiek plačiau.

„Šiandien ryte į pietus nuo Šventosios buvo užfiksuotas vandens viesulas be aiškiai matomo piltuvinio debesies.  Sąlygos tokie reiškiniui (ar bent viesulo užuomazgai) susiformuoti buvo ganėtinai geros – praslinkus atmosferos frontui keitėsi vėjo kryptis ir virš sąlyginai šilto jūros paviršiaus užslinko vėsesnė oro masė.

Toks reiškinys beveik visada gyvuoja trumpai, iki 1015 min. Daugelis tokių sūkurių būna nestiprūs ir didelio pavojaus žmonėms nekelia, tačiau gali apversti nedideles valtis.

Sūkurys pasiekęs krantą greitai išnyksta (sprendžiant pagal vaizdo įrašą, taip nutiko ir su šiuo sūkuriu). Kartais jis gali spėti pakelti prastai pritvirtintas pavėsines, palapines ir kitus nesunkius objektus esančius paplūdimyje“, – buvo rašoma įraše. 

www.tv3.lt

Site Footer