Trisdešimt metų – tiek prabėgo nuo vienos populiariausių šokių muzikos grupių „Karališka erdvė“ susikūrimo. Trys dešimtokai iš Marijampolės – Linas, Neringa ir Vilmantas – tuo metu net neįsivaizdavo, kad jų paaugliškas pokštas visiems laikams įeis į lietuviškos muzikos istoriją. Su kultiniais hitais tapusiomis dainomis „Karalių paslaptys“, „Aš vėl esu toli“, „Šokių karštligė“ užaugo ne viena gerbėjų karta, o dainų perdirbiniai ir šiandien muša klausomumo rekordus.
Visgi, nepaisant didžiulio populiarumo, grupė netikėtai nutraukė koncertinę veiklą. Kas tuomet iš tikrųjų nutiko? Ir kodėl, prabėgus net 22-iems metams, „Karališka erdvė“ nusprendė surengti pasirodymą „Žalgirio“ arenoje? Išskirtiniame grupės narių Lino Domeikio ir Neringos Levulienės interviu laidai „Pasikalbėkim“ nuoširdžiai atsakoma į daugelį gerbėjų vis dar kamuojančius klausimus.
„Manau, kad ilgimės to neišjausto iki galo jausmo, to pabuvimo su žmonėmis ir šiltų prisiminimų. To nepatirto jausmo su mūsų dainomis ant tokios didelės scenos, nes tuo metu arenų juk nebuvo. Nors mes patyrėm, ką reiškia dainuoti didelėje scenoje, bet tuomet vykdavo įvairūs festivaliai, apdovanojimai, dalyvaudavo kiti muzikantai, o čia ateis žmonės tik į mūsų grupės koncertą. Manau, kad mes norim tai pagaliau patirti ir einame ne tik duoti, bet ir gauti iš gerbėjų tos energijos“, – sako Neringa.
Pradžioje buvo pokštas
Ji ir Linas dabar yra vieninteliai „Karališkos erdvės“ nariai, nors idėja burti grupę anuomet kilo būtent Vilmantui. Kodėl jo nebeliko? Pasak Lino, dėl to neįvyko jokių dramų, nes Vilmantas natūraliai atsitraukė ir pasinėrė į šeimyninį gyvenimą. Ilgainiui taip nutiko ir jam pačiam, ir Neringai. Nuo pat pradžių Linas nesitikėjo, kad klasiokų pokštas taps rimtu užsiėmimu.
„Aš galvojau, kad krepšinį žaisiu, bet, kadangi buvau baigęs muzikos mokyklą ir Vilmantas matė manyje potencialą, tai pasiūlė labai paprastai – gal kuriam grupę? Ir aš atsakiau, kad davaj kuriam. Maniau, pakvailiosim ir tiek, nes nebuvo jokios vizijos, ką grosim ir kaip. Atsimenu, važiavom kažkur į sodus su dviračiais, nukritom abu po obelim ir žiūrėdami į dangų mąstėm, kaip ta mūsų grupė turėtų atrodyti“, – juokdamasis pasakoja Linas.
O kaip grupėje atsirado Neringa? Kam kilo mintis pakviesti būtent merginą, o ne dar vieną vaikiną?
„Oj, čia mano mokyklinės meilės istorija. Neringa sėdėjo prieš mane, vyko chemijos pamoka, o aš buvau labai ją įsimylėjęs. Bet neturėjau drąsos prisipažint, todėl parašiau raštelį „Neringa, ar norėtum būti grupės nare?“ ir perdaviau. Ji atrašė, kad norėtų“, – šypsodamasis sako Linas.
„Jie net nežinojo, ar aš išvis moku dainuoti ir ar turiu balsą“, – kvatodamasi priduria Neringa. Ar galiausiai jie tapo pora? Kaip klostėsi judviejų santykiai bėgant metams?
„Žinot, ta galimai meilės istorija išsirutuliojo į žymiai gilesnį ir brangesnį dalyką, kurį turim iki šiol“, – žiūrėdama Linui į akis tarė Neringa.
Ką jiedu turi omenyje? Kaip dėliojosi pašnekovų gyvenimas pasibaigus „Karališkos erdvės“ etapui?
Laidos vedėja susigraudino
Abu atskleidė, kad yra tėtis ir mama. Linas džiaugiasi dukra bei sūnumi, o Neringa augina du sūnus. Ar jų vaikai klausosi tėvų dainų? Taip pat nustebsite išgirdę, į kokius netikėtus profesinius vandenis jiedu išplaukė.
Linas ir Neringa neslepia, kad gruodžio 7-ąją ant arenos scenos abu žengs jau kitokie – visiškai subrendę, daug ko patyrę ir išgyvenę, bet širdyje išlikę tokie patys: paprasti, mylintys muziką ir savo gerbėjus. Ar tikrai tai bus vienintelis grupės koncertas? Gal „Karališkos erdvės“ gyvenimas bus tęsiamas?
O štai „Pasikalbėkim“ žiūrovų laukia staigmena – Linas su Neringa atskleis mėgstamiausias dainas, kurių koncerte nebus ir net padainuos. Taip pat sužinosite, kodėl laidos vedėja Renata negalėjo filmavimo metu sulaikyti ašarų ir dėl to sugraudino abu svečius.