Po rusų atakos – Zelenskio sielvartas dėl šeimos: žuvo vos 22 dienų naujagimė

Praėjusią naktį pagrindinis rusų taikinys buvo Odesa. Ją okupantai atakavo net tris kartus. Iš viso į uostamiestį jie paleido net aštuonias sparnuotąsias „Kalibr“ raketas ir 15 iranietiškų dronų „Shahed“. Nors ukrainiečiams pavyko oro taikinius numušti, jų nuolaužos sukėlė kelis gaisrus. Vienas jų visiškai suniokojo didelį prekybos centrą.

Po raketų atakos Odesos meras Gennadyjus Trukhanovas teigė, jog išpuolis ne juokais išgąsdino vietos gyventojus.

„Dar vienas teroro išpuolis Odesoje. Patys matote, ką čia padarė priešas. Kartu su gelbėtojais ir kitais pareigūnais dirbame, kad pašalintume ir nuramintume žmones“, – teigė Odesos meras.

Ukrainiečiai skelbia, kad visas tris rusofašistų atakas oro gynybos pajėgos atrėmė, tačiau raketų ir dronų skeveldros ne tik apgadino 7 darželius ir mokyklas, miesto gyventojų namus, automobilius bei bendrabutį, bet ir sukėlė bent tris gaisrus.

Vienas jų visiškai sunaikino prekybos centrą. Per Odesos apšaudymą aukų išvengti pavyko, tačiau trys prekybos centro darbuotojai buvo sužaloti.

„Sunaikinimo mastas labai didelis. Paprastai tariant, ten nieko nebus įmanoma atstatyti. Visas stogas sugriuvo. Nubudau po pirmo sprogimo. Langai drebėjo, nes sprogimas buvo labai galingas. Ką aš galiu pasakyti? Privalome sunaikinti tuos niekšus“, – teigė prekybos centro darbuotojas Mykhailo.

Naktį okupantai atakavo ir Chersoną. Kaip jau tapę įprasta, rusų taikinys – civilinė miesto infrastruktūra. Čia sužaloti du pusamžiai vyrai ir 85-erių senolė. Tuo metu Zaporižioje, kur naktį irgi griaudėjo sprogimai, žuvo du žmonės.

O Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasaulio dėmesį atkreipia į šeimos tragediją vakarykštės rusų atakos Donecko srityje metu. Šyroka Balkos kaime nuo okupantų rankos žuvo 5 žmonės.

„Tarp jų naujagimė. Jai buvo 22 dienos. Jos brolį, kuriam buvo 12 metų – išvežė į ligoninę. Deja, negalėjo išgelbėti. Jis mirė nuo sužalojimų. Sunkių sužalojimų. Vaikų mama – jos vardas Olesia, jai buvo 39-eri, ji žuvo. Mano užuojauta…“, – liūdėjo V. Zelenskis.

Tačiau stiprus sprogimas vakar sudrebino ir rusų Belgorodo miestą.

Kol vieni ukrainiečiai rusus „sveikina“ dronais, kiti ir toliau įnirtingai kaunasi fronte. Čia matote susirėmimus su priešo pajėgomis Bachmuto kryptimi.

Ir nors laimėjimai kuklūs, vis tik jų yra. Per praėjusią savaitę Ukrainos kariai išlaisvino tris kvadratinius kilometrus šalia Bachmuto. Nuo kontrpuolimo pradžios atkovota teritorija čia jau siekia apie 40 kvadratinių kilometrų.

Be to, pasak Ukrainos gynybos ministerijos, Ukrainos gynėjai pietiniame fronte ties Urožaine privertė atsitraukti rusų pajėgas bei sėkmingai žengia į priekį Melitopolio ir Berdiansko kryptimis.

„Kiekvieną kartą, kai turime už ką padėkoti savo kariams, Ukraina atsiduria arčiau teisingumo, arčiau pergalės. O rusų žudikai mūsų žemėje atsiduria arčiau sunaikinimo. Tik taip galime sukurti sąlygas, kad visa Ukraina vėl taptų laisva ir saugi. Rusijos teroristai turi jausti tik vieną dalyką: jie bus sunaikinti“, – drąsiai pareiškė V. Zelenskis.

O į rusų duris karas beldžiasi jau ne tik vis dažnėjančiais dronų smūgiais net ir pačioje Maskvoje, bet ir vis ryškiau atsispindi ekonomikoje. Štai rublio kursas dolerio atžvilgiu pasiekė žemiausią lygį per beveik pusantrų metų. Prieš metus vienas doleris atsiėjo 60 rublių, o šįryt – jau 101 rublį.

Į tai netruko sureaguoti ir patys rusai. Sugriauto mieste švieslentė „pasipuošė“ V. Putiną keiksnojančiais žodžiais.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer