Policijos absurdas Širvintose: už ironiškas nuotraukas feisbuke – bauda už sovietinių simbolių rodymą

Konservatorius piktinosi sovietiniais simboliais, tačiau nuo uolaus lietuvių policininko gavo pasiūlymą sumokėti baudą už sovietinių simbolių propagavimą. Taip atsitiko Širvintų konservatoriui Virginijui Sarpauskui.

Nesutikdamas su tuo, kad sovietinių karių kapinėse esančio obelisko sovietiniai simboliai naujai perdažyti, jis įkėlė kelias ironiškas nuotraukas su obelisku. Policijos pareigūnas jo paaiškinimų neklausė, į kontekstą, matyt, nesigilino ar jo tiesiog nesuprato ir pasiūlė politikui susimokėti baudą.

Šalyje kilus sovietinių paminklų griovimo bangai, šiame mieste – atvirkščiai – sovietinių karių kapinėse stovinčio obelisko raudoną žvaigždę, taip pat kūjį ir pjautuvą naujaii perdažė savivaldybės komunalininkai. Jiems taip esą liepusi pati merė Živilė Pinskuvienė. Širvintų tarybos opozicijos atstovai apie mėnesį ragino merę bent sovietinius simbolius nuo obelisko nuimti. Dabar jų nebeliko.

„Kas žudė ir išsityčiojo, darkė partizanų kūnus miestų aikštėse, bažnyčių šventoriuose. Taigi šitie patys, kurių simboliai pas mus kabėjo. Ir mes nieko nedarom!“ – sako V. Sarpauskas.

Štai tarybos opozicijoje esantis konservatorius Virginijus Sarpauskas neseniai iš vietos pareigūnų gavo kvietimą pasiaiškinti, o vėliau ir nurodymą susimokėti 150 eurų – pusę minimalios baudos – neva už tai, kad politikas propagavo sovietinius simbolius savo feisbuko paskyroje.

Ir viskas dėl to, kad balandžio pabaigoje Sarpauskas, pašiepdamas Pinskuvienę, sukūrė tris fotomontažus su rajono herbu ir sovietinio obelisko fragmentais ir juokaudamas parašė: „ŠIRVINTŲ LIAUDIES RESPUBLIKA renkasi simbolius“.

„Visa mano gyvenimiška pozicija – antitarybinis, antikomunistinis. Čia yra man paradoksas inkriminuot tai, kas yra visiškai priešiška“, – aiškina V. Sarpauskas.

Protokolas – tik viršūnė, sako Sarpauskas. Taip ir liko neaišku, kur tyrėjas padėjo valandą rašytą konservatoriaus paaiškinimą. Vyras sako: kalba su tyrėju kaip su kitos planetos gyventoju.

„Aš rodau. Tai sakau: ar skaitėt, ar matėt? Tai yra vientisa mano pozicija. Aš kiek tų postų rašiau, komentarų. Visiems viskas aišku buvo, o tyrėjui neaišku“, – piktinasi V. Sarpauskas.

Kol policija uoliai tvarkosi su tariamais komunizmo propaguotojais, tikrieji sovietų laikų gerbėjai toliau netrukdomi važinėja į Baltarusiją ir Rusiją. Policijos atstovai aiškina, kad tyrėjas yra laisvas priimti sprendimą tokį, koks jis jam atrodo teisingiausias, net jei ir yra absurdiškas.

„Kiekvienas tyrėjas priimdamas sprendimą sprendžia pats, jis yra nepriklausomas. Daryti kažkokios įtakos nelabai ir galima. Jeigu jis mato tą situaciją, įžvelgia tokius veiksmus, tokį sprendimą ir priima“, – komentuoja policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Tiesa, nusižengimo bylą dar peržiūrės apskrities policija Vilniuje, tad gali būti, kad baudos Sarpauskui neteks mokėti.

„Visi rajonuose surašyti protokolai siekiant objektyvumo, siekiant skaidrumo, profesionalumo, suplaukia į apskrities centrą – tai yra Vilnių, ir Vilniuje yra specialus padalinys, kuris nagrinėja visus apskrityje surašytus protokolus“, – sako R. Matonis.

Vis dėlto, rajonuose tyrėjai ir toliau galės išrašyti absurdiškus protokolus, o tie, kurie neišsigąs gavę baudas, galės palaukti palankesnio sprendimo. Tačiau sugaišto laiko tik daugės.

„Tos baudos nemoku, jie mato mano nemokėjimą, tada man atsiunčia raginimą sumokėti pilną baudą, ir aš tada turiu arba mokėti, arba rašyti skundą–atsiliepimą“, – kalba V. Sarpauskas.

Administraciniai nusižengimai šalyje už nacistinių ir komunistinių simbolių demonstravimą fiksuojami nuo 2008 metų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer