Policijos vizitas Alytaus mokyklose sukėlė chaosą tarp mokinių: puolė bėgti ir išmetinėti elektronines cigaretes

Alytaus meras Nerijus Cesiulis praneša, kad šiandien Alytaus mokyklose apsilankė policijos pareigūnai su šunimis, buvo pakeltas dronas.

Pasak mero, tokių veiksmų imtąsi gaunant vis daugiau skundų iš mokyklų ir vietinių gyventojų apie tai, kad vaikai rūko elektronines cigaretas.

N. Cesiulis papasakojo, kokių rezultatų pavyko pasiekti imantis tokios prevencinės priemonės.

„Šiandien kai kurių Alytaus mokyklų moksleiviai, išbėgę per ilgąją pertrauką atsipūsti į lauką, susitiko mokyklos prieigose patruliuojančius policijos kinologus su šunimis. Na, o virš galvų, kaip bitė, byzgė dronas, perduodamas policijos pareigūnams fiksuojamus vaizdus.

Tiesiai sakau, netoleruoju vaikų rūkymo, netoleruoju elektroninių cigarečių, netoleruoju noro svaigintis, negaliu net pagalvoti, kokio nuodo vaikai prisitraukia į savo organizmus rūkydami „pagerintas“ žiurknuodžiais cigaretes.

Savivaldybė ir policija gauna skundus iš mokyklų bendruomenių, iš aplinkinių namų gyventojų, net ir kai kurių vaikų tėvų, kad vaikai rūko elektronines cigaretes. Įsivaizduokite, kaip tai veikia jų jauną organizmą!

Taigi, pasitarę su policijos pareigūnais, šiandien Alytuje suorganizavome prevencinį reidą. Policininkai bendravo su vaikais, patikrino kai kurių mokyklų prieigas, žaliąsias zonas, vaikų pamėgtas buriavimosi vietas.

Prevencinėje akcijoje puikiai pasitarnavo ir Alytaus miesto savivaldybės dovanotas policijai dronas.

Kokie rezultatai? Sakyčiau optimistiniai. Elektroninės cigaretės garus leido ne vaikų rankose, o staiga atsirado šiukšlinėse. Jaunuoliai pamatę virš galvos kybantį droną sumanė vietoje rūkimo užsiimti sportu ir staiga pradėjo kultivuoti bėgimą bei greitąjį ėjimą.

Na, ką galiu pasakyti: jeigu tokios priemonės paskatins vaikus sportuoti, o ne rūkyti, pažadu, jų Alytuje bus vis daugiau“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo N. Cesiulis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer