Prasidėjusį insultą 56-erių Gitanai išdavė šie ženklai: įspėja visus

56-erių marijampolietę Gitaną (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) prieš dvejus metus, vasario mėnesį ištiko insultas. Prieš tai jokių simptomų nejautusi – staiga prarado sąmonę, tačiau prabudusi nė negalėjo pagalvoti, kad tai buvo insultas ir įtarė visai kitokias problemas. Moteris pasidalijo savo patirtimi su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.

Gitana visada turėjo aukštą kraujo spaudimą, tačiau jokių vaistų jam mažinti moteris reguliariai nevartojo, nes, pasak, gydytojų, jai spaudimas kildavo dėl nervų arba pervargus, todėl tik šiose situacijose moteris vartodavo vaistus.

Insultas ištiko staiga

Iki insulto Gitana jokių simptomų nejautė, todėl ši liga yra labai apgaulinga, nes ji trenkia lyg perkūnas iš giedro dangaus.

Išaušo eilinis ketvirtadienio rytas, kadangi moteris dirba vyriausiąja virėja mokyklos valgykloje, jos darbo diena prasideda anksti ryte, 6 valandą. Moteris lyg niekur nieko nusileido laiptais žemyn, pamaitino katę, išvalė kraiko dėžę ir staiga jai akyse pradėjo mirgėti ratilai su žvaigždutėmis.

Tai nutiko labai staiga, jokio skausmo Gitana nejautė ir tada jai dingo sąmonė. Moteris atsibudo gulėdama ant grindų, o šalia jos įsitaisę gulėjo katinai.

„Šiaip jie per trumpą laiko tarpą taip neatsigula, turėjo praeiti kažkiek laiko, bet manau, kad neilgai, nes vyras dar nebuvo spėjęs išvažiuoti į darbą. Sunkiai, tačiau atsistojau nuo grindų, man labai sukosi galva, visa koordinacija buvo sutrikusi – negalėjau savęs valdyti.

Užropojau į antrą aukštą, nes nesusigaudžiau, kas su manimi vyksta. Prasidėjo lyg ir pykinimas, raugulys, krėtė didžiulis šaltis, todėl paskambinau bendradarbėms pranešti, kad šiandien į darbą neateisiu.

Jos jau tuo metu kažką įtarė, nes aš du kartus pasakojau tą patį, tačiau šito neatsiminiau. Pakalbėjusi su bendradarbėmis nuėjau miegoti ir atsibudau jau 8 ryto“, – detales prisimena Gitana.

Sąmonės neteko antrą kartą

Atsibudusi moteris jautėsi visiškai sveika, galvos svaigimas jau buvo praėjęs, vyras į darbą tą rytą taip pat nebėjo, abu pasidarė kavos, balkone parūkė ir jokių negalavimų nebejautė. Tačiau vyras įtikino Gitaną, jog ši nuvažiuotų į ligoninę ir pasitikrintų savo sveikatą.

Nuvykusi pas šeimos gydytoją, ji moterį apžiūrėjo, tačiau nieko įtartino nerado, bet dėl ramybės, nusiuntė ją pas neurologą. Kai Gitana ėjo koridoriumi, gydytoja pastebėjo, jog jos koordinacija yra sutrikusi ir moteris per metrą vis nueidavo į šoną.

Tačiau neurologas apžiūrėjęs moterį teigė, jog jai yra problemos su ausimis ir dėl to ryte ji buvo praradusi sąmonę, dėl to yra sutrikusi koordinacija, išrašė jai vaistų ir išleido namo gydytis.

„Vaistų aš dar nepirkau, nes, pirmiausia, norėjau pasitarti su savo šeimos gydytoja, pas kurią nuvykau tam, kad gaučiau nedarbingumą, kurio paprašiau tik iki pirmadienio.

Penktadienio rytą atsibudau, vyras dar siūlė mane nuvežti pas gydytoją, tačiau aš jaučiausi gerai, todėl įtikinau jį, kad pasirūpinsiu tuo pati. Vėl, pamaitinau katinus, sutvarkiau skalbinius – liko tik sutvarkyti indaplovę, tačiau man vėl staiga pradėjo suktis ratilai akyse – viskas įvyko per sekundę ir aš pasiramstydama sienomis atsiguliau ant žemės.

Man pradėjo stipriai varvėti prakaitas, kuris turėjo labai aitrų kvapą, atsirado raugėjimas. Gerai, kad antrame aukšte buvo mama. Gulėdama ant žemės išgirdau, kaip skamba mano telefonas, paprašiau mamos, kad man jį paduotų.

Kadangi man skambino darbo reikalais, aš perskambinau bendradarbėms atgal, tačiau jos iš mano kalbos suprato, kad kažkas yra negerai ir skubiai pas mane atvažiavo, aprengė ir nuvežė į ligoninę“, – pasakoja pašnekovė.

Atskleidė insulto priežastis

Nuvykus į ligoninę Gitana jau nebegalėjo pastovėti ant kojų, ten ją apžiūrėjo, pastatė lašelinę, o ją apžiūrėjo ta pati gydytoja, kuri pagalbą suteikė ir praėjusią dieną, tačiau šį kartą diagnozę, kad moteriai problemos su ausimis – ji atmetė.

Po tyrimų Marijampolės ligoninėje Gitana buvo skubiai išvežta į Kauno ligoninę, ten ją dar kartą ištyrė, o moteris tik kitos dienos rytą sužinojo, kad jai buvo insultas.

„Kaune man gydytojai pasakė – „Tu gydytis nenori, o gydytojai tavęs gydyti net nesistengia.“ Seniai žinojau, kad turiu aukštą kraujo spaudimą, tačiau vaistų nevartojau. Žinoma, dabar elgčiausi kitaip“, – įsitikinusi Gitana.

Pasikalbėjus su gydytojais, jie išskyrė 5 priežastis, kodėl moterį galėjo ištikti insultas:

  • Aukštas kraujo spaudimas;
  • Skydliaukės veiklos sutrikimai;
  • Aukštas cholesterolio kiekis kraujyje;
  • Rūkymas;
  • Vaistai, skirti hormonams reguliuoti.

Praėjo 2 metai po šio įvykio, tačiau didelių komplikacijų Gitana nejaučia. Kartais jai paskausta galvą, dabar moteris turi išgerti kasdien po 12 tablečių, reguliariai lankosi pas privačius gydytojus.

„Jei ne privatūs gydytojai – nežinau, kuo tai būtų pasibaigę. Mūsų nemokama medicina gali žmogų tik nuvaryti į kapus“, – nuomonę išreiškė Gitana.

Moteris atvirauja, jog kartais jai užeina galvos svaigimai, tačiau tada atsiranda didžiulė baimė, kad insultas vėl kartojasi, todėl baimė ją lydi dažnai.

„Tačiau gyvenu kaip ir anksčiau, mąstymas man netgi yra pagerėjęs, galbūt labiau susikaupiu, nes pabuvusi prie mirties slenksčio panorau labiau gyventi. Man nieko neparalyžiavo, tik greičiau pavargstu, tačiau už mane niekas nieko nedaro.

Kai mane paleido iš ligoninės sakiau, kad viską darysiu pati, taip ir tobulėjau, todėl dabar vėl galiu džiaugtis gyvenimu“, – šypteli moteris.

www.tv3.lt

Site Footer