Prekybininkai: kuprinės krepšeliui šiemet turėtų pakakti iki 100 eurų

Artėjant naujų mokslo metų pradžiai šiemet suruošti moksleivius į mokyklą kainuos brangiau nei pernai, sako prekybininkai – anot jų, kuprinėms ir visoms būtinoms kanceliarinėms prekėms turėtų užtekti 60–100 eurų: pigiausios kuprinės kainuoja 30-40 eurų, dar tiek pat kainuos įvairios kanceliarinės prekės.

Gariūnuose prekiaujanti Irena Bytič sako, kad žmonės šiemet taupo, todėl apsipirkti stengiasi „akyliau nei pernai“.

„Apsipirkimui skiria visą dieną: eina, ieško, čiupinėja, klausia kainų, lygina, sako, kad matė pigiau. Kartais nuleidžiu kainą, jeigu iki euro, jeigu perka daugiau, o būna, kad tas pats žmogus (…) grįžta, esą jau pigiau žadėjusio pardavėjo vieta uždaryta. Visaip gudrauja žmonės, kad gautų nuolaidą“, – BNS pasakojo moteris.

„Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigė pastebinti, kad vis daugiau pirkėjų mokyklai apsiperka po truputį.

„Kiekvienu apsilankymu parduotuvėje nusiperka po kelias reikalingas prekes, stebi kainos pasiūlymus ir taip papildo savo mokyklinių prekių krepšelį. Pirkinių, tarp jų ir mokyklinių prekių, planavimas leidžia sutaupyti“, – BNS teigė ji.  

Bendrovės „Dolovija“ vadybininkė, atsisakiusi prisistatyti, BNS teigė, kad pernai tuo pačiu metu prekyba buvusi didesnė. 

„Pernai buvo daugiau prekiauta. Žmonės taupo. Karas, pandemija turi įtakos, infliacija“, – tvirtino  ji. 

„Dolovijos“ atstovės teigimu, mažesnę prekybą lėmė ir prekių tiekimo trikdžiai Europoje – per kai kurias šalis vežėjai nebevyksta, daro lanką, todėl dėl padidėjusių atstumų auga kuro sąnaudos, kelių mokesčiai – brangsta prekių pristatymas.  

„Tai, ką užsakei iš gamintojų, nesi 100 proc. garantuotas, kad gausi. Palyginti su praėjusiais metais, kai tiekimą išpildydavo 90–85 proc., šiemet kartais net mažiau nei 50 proc.“, – telefonu tvirtino moteris.    

Pigiausia kuprinė – nuo 30–40 eurų

Pasak „Dolovijos“ vadybininkės, šiemet kanceliarinės prekės sutelpa į maždaug 30 eurų krepšelį, neskaičiuojant kuprinės kainos – pigiausią galima įsigyti nuo 30–40 eurų: „Apie 60 eurų mažiausiai šiemet tenka išleisti. Pernai buvo galima apsipirkti už 40–50 eurų“.

E. Dapkienė pabrėžė, kad didžiausią įtaką kainoms šiemet daro pakilusios žaliavų – popieriaus ir plastiko kainos.

„Dalis kanceliarinių prekių šiemet kainuoja šiek tiek brangiau, dalies kainas pavyko išlaikyti panašiame lygyje, todėl tam, kad sumažintume infliacijos įtaką, taikome itin dideles nuolaidas įvairioms mokyklinėms prekėms“, – teigė „Maximos“ atstovė. 

Gariūnų  prekybininkė mato naują tendenciją – šiemet perkama ne tik mažiau, bet ateinama su sąrašu. 

„Ne kartą mamos aiškino vaikams, kad užteks mažiau spalvų pieštukų, o ne didesnio atspalvių rinkinio. Tenka išgirsti, kad vaikui teks rinktis: arba brangesnė kuprinė su tokiu ar tokiu pamėgto filmukų herojaus paveiksliuku, arba pigesni sportiniai bateliai, arba tik kelių spalvų guašas“, – pasakojo I. Bytič. 

Ji stebėjosi, kad šiemet itin retai prašoma aplankalų knygoms ir sąsiuviniams: „Anksčiau didelė paklausa buvo, vis pritrūkdavome, todėl užsivežėme, netgi spalvotų. Ir neima“.   

Be kita ko, ji pabrėžė, kad mažiau žmonių atvažiuoja apsipirkti iš regionų – brangus kuras.  

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer