Prekybos tinklai JK ėmėsi ribojimų – pirkėjas gali nusipirkti tik 3 pomidorus ar agurkus

Jungtinėje Karalystėje (JK) „Tesco“, „Aldi“ ir kiti prekybos milžinai pradėjo riboti parduodamų daržovių ir vaisių skaičių.

Prekybos milžinė „Tesco“ nusprendė, kad įsigyti pomidorų, paprikos ar agurkų vienas pirkėjas galės ne daugiau kaip 3 vienetus, rašo BBC.

„Tesco“ ir kiti prekybininkai riboti daržovių, taip pat vaisių pardavimus pradėjo dėl šviežių produktų trūkumo rinkoje.

Panašių ribojimų veiksmų ėmėsi ir „Aldi“, „Asda“, „Morrisons“, o kiti prekybos tinklai taip pat tvirtina susidūrę su šiomis problemomis.

Štai „Asda“ prekybos tinklas apribojo salotų, brokolių, žiedinių kopūstų, aviečių, pomidorų, paprikų, agurkų pardavimą – tokių produktų vienam pirkėjui taip pat galima įsigyti tik 3 vienetus.

Tačiau kai kurie prekybos tinklai, pavyzdžiui, „Lidl“, „M&S“ riboti parduodamos produkcijos bent jau kol kas nežada.

Socialiniuose tinkluose pastaruoju metu plinta vaizdai, kuriuose matyti, kad kai kur parduotuvių lentynos yra tuščios ir įsigyti norimos produkcijos nėra galimybės.

BBC, remdamasi JK valdžios atstovų teigimu, rašo, kad tokia situacija susiklostė dėl itin ekstremalių oro sąlygų Ispanijoje, Šiaurės Afrikoje, mat šiame regione buvo neįprastai šalta. O tai paveikė ir ūkininkų užauginamą derlių. Pastebima, kad JK prekybininkai žiemos laikotarpiu didžiąją dalį vaisių ir daržovių perka iš minėtų regionų.

Manoma, kad tokia situacija JK gali tęstis dar bent keletą savaičių, o kai šalyje prasidės auginimo sezonas, prekybininkai ras alternatyvių šaltinių.

Žiemos laikotarpiu JK prekybininkai dalį produkcijos gauna iš vietinių augintojų, taip pat ir Nyderlandų. Tačiau abiejų šalių ūkininkai dėl aukštesnių elektros kainų nusprendė sumažinti šiltnamyje užauginamos produkcijos skaičių.

Manoma, kad dėl vaisių ir daržovų trūkumo artimiausiomis savaitėmis parduodamos produkcijos kainos JK prekybos vietose turėtų padidėti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer