Prienų rajone sudegė medinė koplyčia: įtariamąjį užfiksavo vaizdo kameros

Iš medinės koplyčios Prienų rajone liko tik nuodėguliai, ugnis visiškai suniokojo bažnyčios šventoriuje stovėjusį pastatą. Įtariama, kad jis padegtas, o padegėją galimai užfiksavo ir vaizdo stebėjimo kameros.

Vos pusmetį Skriaudžių šv. Lauryno parapijoje klebonaujantis Antanas Mickevičius sukrėstas po sekmadienio paryčiais šventoriuje kilusio gaisro.

„Man nuo Tėvo dienos tik atėjusiam ir nesmagu, ir jautru, ir skaudu. Buvo po 7 val., pro žaliuzes žiūriu saulė dega raudonai, nu taip negali būt, praskleidžiu – jau gaisrinė atvažiavus, jau priešgaisrinės žarnos ištemptos“, – kalbėjo A. Mickevičius.

Vietiniai irgi išsigando, pamanė, kad pleška pati bažnyčia, laimė, ugnis į šalia esančią šventovę nepersimetė.

„Keturios gaisrinės buvo, ir tą vandenį pylė, ir iš ežero vežė, labai sunkiai užgesino. Labai ilgai gesino“, – pasakojo vietinė gyventoja Laimutė Bžeskienė.

Bet medinis pastatas, statytas greičiausiai prieš šimtmetį ar daugiau, visiškai sudegė. Nors jis ir panašus į varpinę, dokumentuose oficialiai registruotas kaip koplyčia.

„Elektros nebuvo, jokių apeigų ten nebuvo daroma – tai vienintelis dalykas padegimas“, – teigė klebonas.

Ir padegė, kaip įtariama, vyriškis, kurį užfiksavo kiek tolėliau esančios vaizdo stebėjimo kameros. Matyti, kaip jis prieš 7 ryto ateina prie koplyčios, ten kiek užtrunka, o iš nusikaltimo vietos piktadarys pasišalina persiropštęs per tvorą. Tiesa, keliu eina ramiai, o kai nutolsta iš koplyčios ima veržtis dūmai, blyksteli ir ugnis. Medinis pastatas akimirksniu paskęsta liepsnose.

„Sena ir degė kaip parakas, mediena sena. Labai nejauku, žinot, gaisras prie pat, išsigandom ir gaila labai, buvom nuėję pasižiūrėt nu ir kam taip daryti?“ – kalbėjo Laimutė.

„Elektros nebuvo, nieko. Kažkas pažaidė, bet piktai – tai negražu“, – sakė kitas gyventojas Gediminas Šečkus.

Vilkaviškio vyskupas sako, kad minčių po tokio gaisro kyla visokiausių.

„Būna žmonių, kurie turi tą ligą kažką nori uždegti, ir tiesiog, tai psichologinės problemos liga, gali būti ir neprielankus gestas. Labai gaila ir žmonėms trauma, nors statinys dar stovi, bet jis nepataisomai sugadintas, visa konstrukcija, buvo gražus statinys, suręstas“, – kalbėjo Vilkaviškio vyskupijos vyskupas Rimantas Norvila.

Deja, aiškėja, kad koplyčia nėra kultūros paveldo objektas, kaip ir pati Skriaudžių bažnyčia. Bet paveldosaugininkai prašys išsaugoti po gaisro likusius vertingus elementus

„Kultūros vertybių registre nebuvo registruota, o išsaugot prašysime visus išlikusius autentiškus elementus, tai matom išlikęs kryžius kalviškas, tai XX a. pirmos pusės kalbių gaminys – jis panašu vertingas“, – aiškino Kultūros paveldo departamento specialistas Andrius Liakas.

Gaisrą Skriaudžiuose tiria ir policija.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer