Profesorius Landsbergis parašė laišką konservatorių skyriams: „Nesukčiauk, valdininke“

Į per šalį besiridenantį lėšų grobstymo skandalą sureagavo ir buvęs Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų vedlys profesorius Vytautas Landsbergis. Jis viešu laišku, išplatintu socialiniame tinkle „Facebook“, kreipėsi į partijos skyrius.

Pateikiame visą laišką:

„Smulkus valstybės apgaudinėjimas, virtęs papročiu „visi taip daro“, kuris ateina iš sovietmečio ir kolūkmečio, turi baigtis, nors tai nebus lengva. Virusas gilus. Iniciatyvos keisti visuomenę (išeikim iš giluminės sovietijos!) galų gale ėmėsi TS-LKD vadovai, pavadinę tai kažko „perkrovimu“. Blogą paprotį ne perkrauti reikia, o jo atsisakyti, atmesti. Kuriuo būdu?

Gal šoko terapija, parodant galimą griūtį, bet nebūtinai pačia griūtimi.

Savivaldos įstatymų bei reguliavimų pertvarka, tikiuosi, jei sutartinai ryžtinga ir greita, padės visiems žengti teisingesniu keliu. Bet reikia pertvarkyti ir savo vidinį įstatymą, elgesio normas. Ar to norėsime? Nesukčiauk, valdininke, ne todėl, kad nukentėsi įkliuvęs dėl kažkokio smulkoko tyrimo, o todėl, kad sukčiauti gėda. Prieš vaikus, nebent juos mokai to paties.

O jei vietoj terapijos – operacija, amputacija? Rinkėjų suteikto mandato atsisakymas?

Svarbiausiosios, pakankamai išmintingos ir darbingos posąjūdinės partijos ritualinis susideginimas rinkos aikštėje, tikintis tuo atpirkti visuotinę nuodėmę, nepadės Lietuvai staigiuoju būdu, tik pablogins padėtį. Džiugins mūsų nedraugus. Gavusieji piliečių mandatą dirbti bendram tautos reikalui turi dirbti.

Politechnologiniai argumentai – darom, kaip dabartinėje padėtyje atrodo mums naudingiau – netikęs kampas. Ne mūsų.

Iš Lietuvos Sąjūdžio aušros brėkšmo prisimintinas kitoks kampas – kaip Lietuvai geriau.

Ir dabar svarbiausias elgesio motyvas – atidedant skubių pasileidimo bei rinkimų siūlymą mėnesiams arba metams – turėtų būti: kaip mūsų šaliai jos pačios viduje ir audringoje tarptautinėje padėtyje geriau, saugiau.

Tegul TS-LKD skyriai pasvarsto šį laišką.

Vytautas Landsbergis

2023-06-01“, – profesorius rašo laiške.

Primename, kad diskusijos dėl savivaldos politikų elgesio su išmokomis prasidėjo visuomenininkui Andriui Tapinui pradėjus iniciatyvą „Skaidrinam“.

Jos metu skelbta, jog kai kurie savivaldos politikai maksimaliai panaudojo galimas sumas, nepaisant to, kad per koronaviruso pandemiją judėjimas ir kitokia veikla buvo smarkiai apriboti, pylėsi kurą mokėdami skirtingomis banko kortelėmis, skirtinguose miestuose beveik tuo pačiu metu, lėšas naudojo kitais abejonių sukėlusiais būdais.

Kilus klausimų dėl lėšų panaudojimo Kauno miesto taryboje, iš švietimo ministrės pareigų pasitraukė konservatorė Jurgita Šiugždinienė, o Povilas Mačiulis paliko prezidento vyriausiojo patarėjo vidaus politikos klausimais pareigas.

Klausimų dėl naudotų išmokų sulaukė ir Kauno taryboje dirbę finansų bei kultūros ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys. Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad pasitraukti iš pareigų šiems ministrams būtų geriausias sprendimas.

Kilus skandalui, argumentuodami siekiu perkrauti politinę sistemą konservatoriai pasiūlė rugsėjį rengti pirmalaikius Seimo rinkimus. Jeigu šiai iniciatyvai nebus pritarta, atsistatydinti žada konservatorių vadovaujama Vyriausybė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer