Putinas: „Klaidinga galvoti, kad viskas bus taip pat, kaip ir anksčiau. Nebus“

Sankt Peterburge vykstančiame ekonomikos forume Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas daugiausiai dėmesio skyrė Vakarų šalių juodinimui ir kaltinimams JAV su Europos Sąjunga. Rusijos vadovas įsitikinęs, kad Rusijos laukia „šviesus rytojus“, o Vakarų – griūtis ir nebūtis.

Renginio svečio pasirodymą teko pavėlinti viena valandą dėl tariamai vykdytos DDoS atakos, dėl kurios Rusijos prezidentas negalėjo sudalyvauti laiku.

Kaip anksčiau ir buvo žadama, didžiąją savo kalbos dalį V. Putinas skyrė „Rusijos ekonomikos vystymo klausimams“, žadėdamas rusams, kad „jau netrukus viskas bus gerai, o Vakaruose – blogai“.

„Forumas (Sankt Peterburge) vyksta neprastu pasauliui laiku. Daugelis prekybos ryšių patiria naujų išbandymų“, – skelbė V. Putinas.

V. Putinas akcentavo, kad vienpolis pasaulis „baigėsi“ ir piktinosi JAV hegemonija pasaulyje. Jis taip pat akcentavo, kad „pokyčių laikais“ naivu yra galvoti – „pralauksime“.

„Klaidinga galvoti, kad viskas bus taip pat, kaip ir anksčiau. Nebus“, – pareiškė jis.

V. Putinas sankcijas prieš Rusiją pavadino beprotiškomis ir neapgalvotomis, aiškino, kad sankcijos smogs patiems jų kūrėjams. Didelę savo kalbos dalį V. Putinas skyrė Vakarų valstybių kritikai, baisėjosi ekonominiais nuostoliais ir aiškino, kad jos susiduria su milžiniškomis problemomis.Kaltę dėl kilusios maisto tiekimo grandinės krizės pasaulyje V. Putinas metė Vakarams ir aiškino, kad Rusija „su tuo nesusijusi“.

Kalbėdamas apie karą Ukrainoje V. Putinas akcentavo tradicinę propagandinę Kremliaus žinią, kad Rusija „neturėjo kito pasirinkimo“ ir dėl to surengė „spec. operaciją“ (taip Rusijoje vadinamas karas Ukrainoje). „Visos spec. operacijos užduotys, be jokios abejonės, bus išspręstos“, – aiškino jis.

Kalbos pabaigoje, kreipdamasis į savo verslo ir politikos lyderius, Rusijos lyderis pažymėjo, kad „neaišku, kas ateityje paveldėtojams bus svarbiau – pinigai, ar geras jūsų vardas“. Taip leisdamas suprasti, kad sekant Kremliaus politika, pinigų jie gali netekti, bet už tai bus „minimi geruoju“.

„Mes būtinai išnaudosime kolosalias galimybes, kurias mums atveria naujas laikotarpis. Ir Rusija taps dar galingesne“, – užbaigė savo kalbą V. Putinas.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer