Putino agonija: skelbia, kad Kremlius naują puolimą pradėtų po 2 metų

Karas prieš Ukrainą taip susilpnino Rusijos kariuomenę, kad Kremlius naujam puolimui bus pasirengęs tik po dvejų metų, sekmadienį pareiškė Latvijos gynybos ministras Artis Pabrikas.

Svarbiausios sekmadienio naujienos:

23:55 | Rusų kariai atsisako vykti į Ukrainą

„The Kyiv Independent“ skelbė, kad Rusijos naujienų ledinyje „Mediazona“ rašoma, jog Rusijos kariai iš Buriatijos, atsisakydami vykti kariauti į Ukrainą, užsitraukia vadų nemalonę, nuolatinius grasinimus.

Teigiama, kad iš pradžių nepaklusę rusų kariai perkeliami į garažą, kur yra laikomi 3–4 dienas, o vėliau nuvežami į areštinę, esančią netoli Rusijos okupuoto Luhansko regiono.

Vienas iš šaltinių teigė, kad net 77 rusų kariai iš Buriatijos nepakluso savo vadų įsakymui vykti kariauti.

23:28 | Civilių deportacijos 

Pasak Krymo reintegracijos asociacijos, Rusijos okupacinė valdžia planuoja deportuoti Ukrainos pietinėje dalyje gyvenančius gyventojus, rašo „The Guardian“.

Asociacijos atstovai pridūrė, kad „bet koks veiksmas, kurį okupantai laikys pažeidimu, lems prievartinį išsiuntimą iš Chersono srities teritorijos“.

22:59 | Okupantai sužeidė 6 civilius

Po Rusijos kariuomenės surengtų atakų Donecko srityje, Bahmuto rajone sužeisti 6 žmonės, 3 iš jų buvo vaikai, kurie dėl skeveldrų patyrė rimtus sužeidimus, skelbia „The Kyiv Independent“.

22:23 | V. Zelenskis atleido valstybės saugumo tarnybos vadovą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atleido valstybės saugumo tarnybos vadovą Ivaną Bakanovą ir generalinę prokurorę Iryną Venediktovą, sekmadienį skelbia „The Guardian“, remdamasi prezidentūros pranešimu.

Teigiama, kad V. Zelenskio atleistas vidaus saugumo vadovas I. Bakanovas buvo vaikystės draugas, tačiau jis galimai atleistas pagal Ukrainos ginkluotųjų pajėgų drausmės statuto 47 straipsnį, kuriame teigiama: „Tarnybinių pareigų neatlikimas (netinkamas vykdymas), dėl kurio žuvo žmonės ar atsirado kitų rimtų padarinių arba kilo tokių pasekmių grėsmė. “

Vietoje I. Venediktovas pareigas užims generalinio prokuroro pavaduotojas Oleksijus Symonenko.

„The Kyiv Independent“ žurnalistai rašė, kad V. Zelenskis išreiškė nuogąstavimą, nes bylos galimai nėra tiriamos objektyviai, įžvelgta kolaboravimo aspektų, mat 60 darbuotojų, prezidento teigimu, galėjo padėti Rusijai.

21:52 | „iPhone“ išgelbėjo ukrainiečių kario gyvybę

NEXTA paviešino vaizdo įraša, kuriame matyti, kad Ukrainos karį nuo mirtinos rusų okupantų kulkos išgelbėjo „iPhone“ telefonas. Būtent šis įrenginys padėjo sumažinti patirtą smūgį.

21:22 | V. Zelenskis kalbėjo su Kanados premjeru

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis pakalbėjo su Kanados premjerus Justinu Trudeau ir dar kartą pabrėžė sankcijų, nukreiptų prieš Rusiją, svarbą po to, kai Otava nusprendė Vokietijai grąžinti Kanadoje remontuotą „Nord Stream“ turbiną.

20:48 | Ukrainos kariai išvijo rusų okupantus

Ukrainos kariuomenė atremia Rusijos puolimą prie Slovjansko ir Bakhmuto, esančių netoli Donecko regiono, pranešė Ukrainos ginkluotojų pajėgų generalinio štabo astovai.

Pasak Ukrainos atstovų, okupantai bandė vykdyti šturmą minėtose teritorijose, tačiau galiausiai patyrė didelių nuostolių ir buvo priversti atsitraukti.

20:20 | Kyjivo regione okupantai pražudė daugiau kaip 1 tūkst. civilių

Kyjivo regione rusų okupantai nuo invazijos pradžios pražudė 1,346 tūkst. civilių. Tiesa, aukų skaičius nėra galutinis, skelbia „Ukrinform“.

Tai patvirtino Kyjivo regiono Ukrianos nacionalinės policijos vyriausiojo direktorato vadovas Andrijus Nebytovas.

Be to, pastebima, kad didžiąją dali civlių rusų kariai pražudė naudodami šaunamuosius ginklus.

A. Nebytovo teigimu, kiekvieną dieną atrandama civilių lavonų tose teritorijose, kur būna dislokuoti rusų kariai.

Šiuo metu dar apie 300 žmonių Kyjivo regione yra dingę be žinios.

20:08 | Prezidentas PLB Seimą kviečia neužmiršti ukrainiečių

Į Vilnių susirinkusius Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) XVII Seimo narius prezidentas Gitanas Nausėda ragina remti ukrainiečius.

Sveikindamas susirinkusius bendruomenės narius šalies vadovas sakė, kad lietuvių parama padės Ukrainai atlaikyti Rusijos pradėtą karą.

„Tam, kad Ukraina ir jos žmonės atlaikytų priešiškos karo mašinos spaudimą, jiems bus reikalinga visokeriopa mūsų pagalba. Todėl džiaugiuosi, kad Pasaulio lietuvių bendruomenė daug dėmesio skiria ukrainiečių reikmėms, taip pat patriotizmo ir pilietinio ugdymo temoms“, – vaizdo sveikinime sakė G. Nausėda.

PLB Seimas, svarstantis daugelį reikšmingų klausimų, tokių kaip dviguba pilietybė, lietuvių bendruomenių stiprinimas ir bendradarbiavimo tarp jų skatinimas, lituanistinis švietimas ir tautinės tapatybės puoselėjimas, yra aukščiausias bendruomenės valdymo organas.

XVII PLB Seimas Vilniuje posėdžiaus liepos 17–21 dienomis.

19:48 | Ryga: Rusija bus pasirengusi naujai agresijai tik po dvejų metų

Karas prieš Ukrainą taip susilpnino Rusijos kariuomenę, kad Kremlius naujam puolimui bus pasirengęs tik po dvejų metų, sekmadienį pareiškė Latvijos gynybos ministras Artis Pabrikas.

Pasak ministro, cituoto dienraščio NRA, įnirtingas ukrainiečių pasipriešinimas vasarį prasidėjusiai Maskvos invazijai suteikė Latvijai laiko pasirengti potencialiai Rusijos agresijai.

„Vargu ar kas nors tikėjo, kad įsiveržimas ir vėlesnis karas, prilygstantis ankstesniems pasauliniams karams, yra įmanomi. Mūsų kaimyninė šalis įrodė, kad ir mes turime būti pasirengę ginti savo teritoriją nuo brutalios ir gausios persvaros“, – pabrėžė A. Pabrikas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer