Putinui 100 dienų trunkantis karas kelia paniką: uždraudė net užsiminti apie jo trukmę

Išaušo 100-oji karo Ukrainoje diena. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šia proga išėjo į Kyjivo senamiestį ir darkart pademonstravo, kad iš šalies nepabėgo. O štai Vladimiras Putinas žiniasklaidai uždraudė net užsiminti, kad šitiek laiko tęsiasi „trijų dienų speciali operacija”.

Nors Kyjivas praneša apie mažas pergales Severodonecke, Donbase rusai toliau su žeme lygina kitus Donecko ir Luhansko srities miestus.

Donecko gyventoja draskoma širdimi – dešimčių tūkstančių Ukrainos motinų atspindys. Jos dukrą pražudė rusų okupantų raketos. O kiek dar likimų, išaušus jau 100-ajai karo dienai, negrįžtamai sudaužė rusų okupantai – tiksliai suskaičiuoti neįmanoma.

Tačiau aukų skaičius tik didėja kiekvieną dieną – okupantai ir toliau bomborduoja ir apšaudo Donecko srities miestus. Ukrainos kariai demonstruoja, kaip vienas Donecko srities miestas atrodo po atneštos vadinamos rusiškos taikos – iš pastato liko tik plytų krūvos: „Iki šiol žinoma apie du sužeistus žmones. Viena moteris žuvo.“

Ir ragina gyventojus kuo greičiau evakuotis.

Lysičansko miestas Luhansko srityje – vienas iš dviejų Ukrainos tebekontroliuojamų rytinių miestų. Ir Putino ordos „dovanėlė“ tiesiog daugiabučių kieme – nesprogusi raketa. Tiesa, kai kurios raketos pataikė ten, kur ir norėjo – į civilių namus, kurie iki šiol liepsnoja.

Miesto gyventojų realybė – dėl nepaliaujamo apšaudymo nutrūko elektros ir dujų tiekimas, telefono ryšys, interneto paslaugos, o maistą tenka gamintis tiesiog kieme susikurptoje laužavietėje. Okupantai sunaikino jau 60 procentų miesto infrastruktūros ir gyvenamųjų namų.

„Mūsų anūkai išvažiavo. Kaip jie laikosi? Mes negalime su jais susisiekti…“, – kalba vietinė gyventoja Iryna.

Apie įtemptą situaciją Donbase kalba ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis – tačiau tikina, kad šalies gynėjai pasiekė kelias reikšmingas pergales Severodonecke, kurį su žeme jau ne pirmą savaitę bando sulyginti rusai.

„Padėtis Donbase per dieną nepasikeitė. Turėjome sėkmingų mūšių Severodonecke, tačiau dar per anksti kalbėti. Sunkiausia situacija yra aplinkiniuose miestuose – Lysičansko, Bachmute ir kituose. Daug miestų rusai toliau smarkiai atakuoja“, – sako V. Zelenskis.

Dar vienam mūšiui už Severedonecką ruošiasi ir taptautinio legiono kariai, kurie tikina, kad kausis iki tol, kol čia neliks nė vieno okupanto.

„Mes išstumsime rusus. Kad ir kiek laiko reikės – dienos, mėnesius, metus – tai nesvarbu. Mes teisingoje istorijos pusėje. Tad pasirūpinsime, kad kiekvienas mūsų grįžtų namo, priešingai nei okupantai“, – tvirtina tarptautinio legiono karys Zurabas Kaklidze.

Vis tik greitai Ukrainai apsiginti nuo okupantų atakų bus lengviau – Švedija paskelbė, kad skirs papildomą 95 milijonų eurų vertės karinės paramos paketą. Tad ukrainiečiai gaus priešlaivinių ir prieštankinių raketų, 5 tūkstančius granatsvaidžių, šautuvų, amunicijos.

„Labai svarbu padėti Ukrainai. Svarbu prisiminti, kodėl tai darome. Kartoju – jų kova yra mūsų kova, o Ukrainos pasipriešinimas nusipelnė palaikymo – tiek žodžiais, tiek veiksmais“, – teigia Švedijos gynybos ministras Peteris Hultqvistas.

O ukrainiečiai ir toliau ugningai priešinasi ir demonstruoja nepalaužiamą dvasią – net 100-ąją karo dieną. Ukrainos prezidentas išėjo į Kyjivo senamiestį ir, kaip ir karo pradžioje, su savo komanda demonstruoja, kad iš šalies nepasitraukė.

„Mes giname Ukrainą 100 dienų. Pergalė bus mūsų!“, – kalba V. Zelenskis.

Putinui karas kelia paniką

O štai Putinui 100 dienų trunkantis karas, panašu, kad šiek tiek kelia paniką – jis net uždraudė šalies žiniasklaidos priemonėms užsiminti, kiek laiko iš tiesų trunka „trijų dienų“ spec. operacija.

O štai patys rusai, nors daugelis nuo propagandos ir praradę sveiką protą bei skęsta melo iškreiptame pasaulio supratime, mirti dėl Putino klaidų pasiryžę dažnai tik žodžiais:

„Ką esi pasiruošęs padaryti dėl savo šalies? – Kariauti. – Pasiruošęs? – Taip. – Galiu paprašyti, kad čia užrašytumėte savo vardą ir pavardę, jeigu prasidėtų visuotinė mobilizacija? Jūs būsite vienas pirmųjų. – Ne. – Kodėl? – O kam išvis to reikia? – Juk sakėte, kad esate pasiruošęs. Tai nepasiruošęs? – Ne.“

„Ką padarytumėte dėl mūsų šalies? – Viską. – Padarykime patriotų sąrašą. Galite palikti savo kontaktus visuotinei mobilizacijai, jei ji prasidėtų? Palaukite, kodėl ne..?“

Dega Maskvoj verslo centras Grand Setun Plaza100-ąją karo dieną – ir dar vienas paslaptingas gaisras Maskvoje. Šįkart užsiliepsnojo vienas sostinės verslo centras.

Jo metu evakuota 120 žmonių, o ugniagesiai net kelias valandas bandė užgesinti gaisrą, kuris apėmė tūkstantį kvadratinių metrų. Mažiausiai du žmonės per gaisrą buvo sužaloti. Kokios gaisro priežastys, kol kas nežinoma.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer