Rokas Baciuška užtikrintai laimėjo antrąjį pasaulio čempionato etapą

Jungtiniuose Arabų Emyratuose finišavo antrasis ralio-reidų pasaulio čempionato etapas – „Abu Dhabi Desert Challenge“. Jame, kartu su būriu autosporto žvaigždžių, lenktyniavo ir pasaulio čempiono titulą ginantis Rokas Baciuška.

Paskutiniame – penktame – greičio ruože R.Baciuška 206 km nuvažiavo per 2 val. 54 min. 41 sek. Lietuvis finišavo antras, 2 min. 47 sek. pralaimėjęs vietiniam sportininkui Mansourui Al Helei. Tiesa, lietuvis dar iki šio greičio ruožo buvo susikrovęs saugią persvarą prieš arabą. Trečias vėl atvažiavo ispanas Pau Navarro, atsilikęs 5 min. 17 sek.

„Viskas gerai – visai puikiai pravažiavom šitą ralį, savo klasėje finišavome pirmi. Tiek aš, tiek komanda atidavėme visas jėgas. Šį kartą grąžinau bagį nesulūžusį, su ratais. Dar liko 3 lenktynės šiame sezone ir aš noriu apginti pasaulio čempiono titulą. Šis ralis buvo tikrai sunkus – daug kopų, karšta. Chicheritui iš T1 klasės pasidarė bloga, jis vėmė, mano šturmanas irgi sirgo, vėmė. Buvo visokių dienų, bet dabar mes finiše ir eisim švęsti“, – sakė R.Baciuška.

Visą ralį R.Baciuška įveikė per 17 val. 25 min. 47 sek. ir iškovojo nugalėtojo titulą. M.Al Helei jam pralaimėjo 12 min. 3 sek. ir savo viltis sudaužė, kai ankstesniame etape gavo 15 baudos min. Trečias buvo lygiai 26 min. pralaimėjęs P.Navarro.

Bendroje pasaulio čempionato įskaitoje R.Baciuška su 136 taškais stipriai nutolo nuo visų persekiotojų. Antras rikiuojasi Dakaro ralio laimėtojas lenkas Erykas Goczalas (86 tšk.), kuris Abu Dabyje nestartavo. Trečią vietą užima P.Navarro (73 tšk.).

Tarp motociklininkų paskutinį etapą laimėjo australas Toby Price‘as (KTM, 2:24:45), bet ralio nugalėtoju tapo prancūzas Adrienas van Beverenas („Honda“, 17:13:39). Bendroje pasaulio čempionato įskaitoje pirmauja T.Price‘as (46), lenkiantis A.van Bevereną (42) ir argentinietį Keviną Benavidesą (KTM, 38).

Modestas Siliūnas bendroje motociklininkų ir keturračių įskaitoje penktadienį buvo 21-as (3:24:34), o Gediminas Šatkus – 32-as (4:11:49). Ralį M.Siliūnas baigė 18-oje vietoje (23:45:31), G.Šatkus – 29-oje (33:38:32).

Automobilių klasėje penktadienį greičiausias buvo olandas Henkas Lateganas („Toyota“, 2:36:11), bet ralį laimėjo Yazeedas Al-Rajhi iš Saudo Arabijos („Toyota“, 16:28:06). Bendroje pasaulio čempionato įskaitoje pirmauja prancūzas Sebastienas Loebas („Prodrive“, 101 taškas), lenkiantis katarietį Nasserą Al-Attiyah („Toyota“, 85) bei čeką Martiną Prokopą („Ford“, 64).

T3 bagių klasėje etapą laimėjo amerikietis Mitchas Guthrie (2:42:56), o ralio nugalėtoju tapo jo tautietis Sethas Quintero (16:58:31). Taip pat S.Quintero pirmauja bendroje pasaulio čempionato įskaitoje (127). Antras yra jo tautietis Austinas Jonesas (121), trečias – M.Guthrie (81).

Pasaulio čempionate lieka dar trys etapai. Artimiausias – „Sonora“ ralis Meksikoje – vyks balandžio pabaigoje. Vėliau rugpjūtį sportininkų laukia Argentinos „Desafio Ruta“ lenktynės rugpjūtį, o sezoną pabaigs kaip ir pernai lenktynės Maroke, kurios vyks spalį.