Rokiškėnų nenustebino žinios apie teisėsaugos pričiuptą mediką: „Ploja per kišenę ir rodo, kad reikia įdėt“

Teisėsauga pričiupo kyšius iš pacientų artimųjų ėmusį Rokiškio ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėją. Aiškėja, kad iš pacientų artimųjų skyriaus vedėjas ėmė kyšius, kurie siekė ne mažiau kaip 100 eurų. O rokiškėnai atviri, esą vieša paslaptis, kad teisėsaugai įkliuvęs ilgametis Rokiškio krašto gydytojas kyšius imdavo už ligonių gydymą. Prokuratūra praneša, kad įtarimai pateikti ir kyšius davusiems asmenims.

Pensininkas Stanislovas Rokiškio ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje jau penktas mėnuo.

„Įsivaizduojat, kaip pravertė, išmokau vaikščiot ir su lazda vienas einu, ir su vaikštynėm laisvai einu“, – pasakojo pacientas Staninslovas.

Stanislovas sako turėjęs ligoninėje gulėti 4 mėnesius, tačiau gydantis gydytojas terminą pratęsė dar dešimčiai dienų: „Sūnus buvo, susitarė sūnus su juo. – Ką susitarė? – Kad mane 10 dienų dar palaikys. Rytoj turėtų išleist pagal Vitkaus.“

Tačiau gydytojo pensininkas tikina jau kelias dienas nebemato. Vyras sako girdėjęs, kad skyriaus vedėjas pričiuptas dėl kyšių.

„Girdėjau tik iš gandų, o daugiau nieko nežinau, jis dingo ir dingo. Gal kiekvienam gydytojui reikalingas DP prie atlyginimo, žmogus gal atsidėkoja ką nors, gali kartais duot“, – pasakojo Stanislovas.

Panevėžio prokuratūra šiuo metu atlieka tyrimus dėl 5 epizodų.

„Minėtas asmuo yra įtariamas ėmęs grynuosius pinigus, kyšius, sumos yra ne mažesnės kaip 100 eurų“, – teigė prokuroras Mantas Jurkėnas.

Įtariama, kad kyšius medikas ėmė už jau suteiktas ar dar būsimas paslaugas. Nors daugeliu atvejų, anot prokuroro, šios paslaugos gyventojams ir taip būtų priklausę.

„Gal ir nieko baisaus, jeigu ten biškelį ką nors, tie atlyginimai nėra dideli. – O jūs ir duodat? – Ne, nesu davus“, – sakė pacientė Aldona.

Šiuo metu įtarimai pateikti iš viso 5 asmenims. Vedėjui, kuris ėmė kyšį, ir asmenims, kurie tuos kyšius davė. Prokuroras neatmeta, kad įtariamųjų ratas dar gali plėstis. Teismas tenkino prokuroro prašymą ir vedėją 3 mėnesiams nušalino nuo pareigų.

„Po įtarimų pareikštų daktaras tik skambino ir pasakė, kad negali atvykti į darbą. Gal jis aiškino ką nors? – Ne, jis neaiškino nieko, jis tik informavo, kad jis negali atvykti į darbą, kadangi yra pareikšti įtarimai“, – tikino Rokiškio ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis.

Kyšininkavimu įtariamas vedėjas – ilgametis šio krašto gydytojas.

„Gaila ir daktaro, geras daktaras, o čia asmeniškumai gal žmogaus kiekvieno, ar duoda, ar neduoda, ar ima“, – teigė slaugytojos padėjėja Gražina.

„Žmonės jau dabar žino, kad yra tokie dalykai, kad tas dalykas draudžiamas, nebe tiek ir siūlo, būna vienas kitas, kad ten šokoladuką ar saldainiuką kokį saldainiuką bevalgydama močiutė nori pasidalinti“, – pasakojo slaugytoja Laima Slaugytoja.

Ligoninės vadovo teigimu, skundų dėl vedėjo nederamo elgesio ligoninė nėra sulaukusi: „Mes jokių tokių kreipimusi neturėjom, jeigu mes juos būtume turėję, tai būtume iškart nagrinėję.“

O štai rokiškėnai atvirauja priešingai:

„Kai pasakė Vitkus, a tai sakom, nieko nuostabaus. Čia paslapties nėra, mes jau jį žinom Vitkų šitą. – Žinot kiek reikia duoti? – Ne, ką ten žinosi, gal kiek kam negaila, tiek ir duoda.“

„Vieša paslaptis, sako atvira kišenė, ploja per kišenę ir rodo, kad reikia įdėt. Visi kalba taip, Rokiškyje žinomas dalykas.“

„Kai turėjau močiutę seną, reikėjo prižiūrėt, tai galima sakyti, kišenę atkišdavo, nebūtinai čia šitas gydytojas, nebūtinai Rokiškyje, bet yra labai daug kur ir tikrai, jeigu neduoti, stengiasi kuo blogiau.“

Už kyšininkavimą gresia laisvės atėmimas iki 5-erių metų. Kyšininkavimu įtariamas gydytojas kaltę neigia.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer