Rusai jau 2 mėnesius neužima svarbaus kelio: ukrainiečiai skelbia sudavę dar vieną smūgį

Ukrainos kariuomenė sustabdė dar vieną Rusijos pajėgų bandymą užimti kelią tarp Lysyčansko ir Bachmuto, praneša UNIAN. Šią atkarpą rusai bando užimti jau daugiau nei du mėnesius.

Informaciją apie tai paskelbė Luhansko srities vadovas Serhijus Haidajus.

Anot jo, ukrainiečiai sudavė stiprų smūgį rusams, sustabė jų bandymus užimti strategiškai svarbų kelią ir privertė juos pasitraukti.

„Rusai jau daugiau nei du mėnesius siekia užimti strategiškai svarbų kelią, tačiau jiems vis dar nepavyko užimti kelių kilometrų šio kelio“, – savo „Telegram“ kanale kalbėjo S. Haidajus.

Anot jo, rusai toliau smūgiuoja ukrainiečiams, bando pulti.

„Jie žadėjo „išlaisvinimą“, nors patys atima gyvybes Luhansko srityje. Namų ir infrastruktūros niokojimas, žmonių žudymas. O tie, kurie išgyveno, bet viską prarado, neturi kito pasirinkimo, kaip tik pradėti viską nuo nulio. Tik toli nuo savo namų“, – teigė jis.

Rusijos pajėgos po ilgai trukusių mūšių prieš keletą savaičių užėmė Luhansko srityje esantį Lysyčanską. Šiuo metu rusai bando veržtis į Severską.

JAV ekspertai: Rusija baigia „operatyvinę pauzę“ Ukrainoje

Panašu, kad Rusijos pajėgos baigia „operatyvinę pauzę“ Ukrainoje ir ruošiasi Donbaso puolimui, pareiškė JAV karo studijų institutas (ISW). Anot jų, šiuo metu rusai rengia nedidelius ir iš esmės nesėkmingus puolimus, tačiau jei informacija apie pauzės pabaigą yra teisinga, tokių puolimų turėtų daugėti.

Apie tai ISW analitikai rašė naujausioje situacijos Ukrainoje apžvalgoje, skelbia UNIAN.

Analitikai nurodo, kad Rusijos pajėgos surengė keletą ribotų atakų į šiaurės vakarus nuo Slovjansko, į pietryčius nuo Seversko, palei greitkelį Bachmutas–Lysičanskas, į pietryčius nuo Bachmuto ir į pietvakarius nuo Donecko.

„Šie apšaudymai gali reikšti, kad Rusijos pajėgos bando atnaujinti puolimą Donbase“, – mano ekspertai.

Tačiau puolimai, jų vertinimu, vis dar yra nedidelio masto ir iš esmės nesėkmingi.

Rusai gali kelias dienas kaitalioti trumpesnes pertraukas su intensyvesnėmis atakomis ir tik tada pereiti prie plataus masto puolamosios operacijos. Anot ekspertų, 10 dienų pauzės nepakanka tam, kad Rusijos pajėgos būtų atkurtos iki pilno pajėgumo ir kad toliau galėtų dalyvauti plataus masto puolamosiose operacijose.

Teigiama, kad politinė ir karinė vadovybė spaudžia pavargusias Rusijos ginkluotąsias pajėgas atnaujinti puolimą. Tačiau ISW ataskaitoje nurodoma, kad, norint pasiekti lemiamų rezultatų priimtinomis sąnaudomis, reikia atkurti pakankamą kovinę galią.

„Taigi, Rusijos puolimo atnaujinimas gali kurį laiką užtrukti ar net sustoti“, – teigia ekspertai.

Rusija dar prieš daugiau nei savaitę paskelbė „operatyvinę pauzę“ koviniuose veiksmuose „specialiojoje operacijoje“ Ukrainoje. Rusų propagandos vadinamoji „specialioji operacija“ iš tikrųjų yra žiaurus ir kruvinas rusų karas Ukrainoje. Rusija taikosi ne tik į karinius objektus, bet ir į civilinius pastatus, žudo paprastus gyventojus ir vykdo karo nusikaltimus.

Paskelbdama pauzę Rusija teigė, kad kare dalyvavusiems daliniams buvo suteikta proga pailsėti ir atgauti pajėgumus. Ukraina praktiškai iš karto paneigė tariamą rusų pauzę, nurodydama, kad Rusijos pajėgos ir toliau atakuoja Ukrainą.

Vien ketvirtadienį įvykdytas žiaurus išpuolis vidurio Ukrainoje esančioje Vinycioje. Rusija „Kalibr“ raketomis smogė miesto centrui, žuvo kelios dešimtys žmonių, tarp jų – bent trys vaikai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer